×

Koledzy z klasy wyśmiali jego różową koszulkę. Reakcja wychowawcy sprawiła, że zaniemówili

Jak wiadomo, dzięki ubraniom możemy wyrażać charakter i swoje poglądy, mimo to wciąż zdarza się, że inni oceniają nas, ponieważ nosimy kolorowe ciuchy lub wzory, które do siebie nie pasują. Wiadomo, że jeśli dorośli oceniają innych to dzieci mogą być jeszcze bardziej krytyczne w stosunku do swoich rówieśników.

Różowa koszulka z przekazem

9-letni William Genske zdecydował się ubrać do szkoły koszulkę z napisem. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że T-shirt był w różowym kolorze, a koledzy chłopca nie zrozumieli dlaczego ten zdecydował się na ubranie w takiej barwie. Na koszulce Williama widniał również napis „Twardzi faceci noszą różowy!”

youtube.com

Chłopczyk był bardzo dumny ze swojego ubrania, ponieważ koszulka była częścią kampanii dotyczącej raka piersi

Z pewnością nie spodziewał się komplementów na temat swojego T-shirtu, ale wiedział, że jego koledzy mogą być dla niego tak okrutni. Rówieśnicy 9-latka zaczęli wyśmiewać jego różową koszulkę i nazywać go maminsynkiem. Kiedy chłopiec wrócił ze szkoły, wciąż nie mógł przestać płakać, co kompletnie złamało serce jego matki.

youtube.com

Następnego dnia William nie chciał wracać do szkoły w obawie przed tym, że jego koledzy dalej będą się z niego śmiać i przezywać

Kiedy chłopiec wszedł do klasy zobaczył, że jego wychowawca, Dan Winter, ubrał różową koszulę! W ten sposób nauczyciel chciał pokazać solidarność z William’em i zasygnalizować innym dzieciom, że ten kolor mogą nosić wszyscy. Co ciekawe Dan Winter przez cały tydzień ubierał się w różowe koszule.

W rozmowie z telewizją TMJ4 nauczyciel powiedział:

To zaczęło pomagać Williamowi znowu czuć się bezpiecznie w szkole i to właśnie chciałem uzyskać. Chciałem, żeby wiedział, że w tym miejscu zawsze będzie miał wsparcie.

Dzięki postawie wychowawcy 9-letni William odzyskał pewność siebie i ponownie zaczął chodzić w swojej ulubionej różowej koszulce.

Brawa dla obydwu panów za taką postawę!

zamknij