×

W największej Wigilii w Polsce weźmie udział 1300 osób. Przy stole zasiądą ubodzy i bezdomni

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak może wyglądać największa Wigilia w Polsce? Odpowiedź na to pytanie będzie można poznać w tym roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie przy wigilijnym stole „zasiąść” ma blisko 1300 osób. Osób, do których zaliczać mają się ubodzy, bezdomni i samotni ludzie.

Organizatorem największej Wigilii w Polsce jest Caritas

W ten szczególny czas chcemy, aby każdy mógł usiąść do wigilijnego stołu. Z różnych względów nie wszyscy mogą spędzić ten dzień z bliskim w swoim domu. Naszym pragnieniem jest stworzenie wspólnoty, w której radośnie będziemy przeżywać Boże Narodzenie. Zachęcamy wszystkich do zatroszczenia się o rodziny, samotnych, osoby starsze i bezdomnych, tak aby nikt nie czuł się samotny – mówi ks. Marcin Janecki dyrektor Caritas Poznań

poznan.pl

Czego można spodziewać się na największej, polskiej Wigilii?

Wielka Wigilia zostanie przygotowana zgodnie z tradycją. Nie zabraknie więc na niej dzielenia się opłatkiem, wigilijnych potraw, wspólnego kolędowania, a nawet świątecznych prezentów.

Czas i miejsce

Wigilia odbędzie się w poniedziałek 24 grudnia na MTP w hali nr 2. Zainteresowani będą mogli przychodzić na miejsce już od godziny 10.30. Aby jednak mogli wziąć udział we wspólnym biesiadowaniu, będą musieli odebrać zaproszenia uprawniające do wejścia. Te z kolei będzie można odbierać w poznańskich, prowadzonych przez Caritas jadłodajniach pod adresami ul. Niegolewskich 23, Taczaka 7/16, Ściegiennego 133, Łąkowa 4.

Pamiętajmy, aby nie być obojętnym wobec samotnych i potrzebujących osób. One również zasługują na radosne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia.

Może Cię zainteresować