×

Prawo w tym kraju szokuje. Nawet 2 lata więzienia dla żon, które odmawiają mężom seksu

Spora część osób uważa, że kryzys w małżeństwie przyjdzie prędzej czy później. To z kolei będzie rzutować na różne sfery wspólnego życia – również tą intymną. Czy jest na to jakiś sposób? Choć ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jest na świecie kraj, w którym odmowa stosunku seksualnego drugiej połówce, może nas sporo kosztować. Otóż kobiety, które odmawiają współżycia mężom, mogą zostać oskarżone o molestowanie emocjonalne, co niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zostaną uznane za winne, mogą usłyszeć wyrok do dwóch lat pozbawienia wolności lub zostać ukarane grzywną w wysokości 6000 GH, czyli około 4200 złotych.

Więzienie dla żon odmawiających seksu

George Appiah-Sakayi z Central Regional Coordinator of the Domestic Violence and Victim Support Unit (DOVVSU) zaapelował do mężów, aby ci zgłaszali policji żony, które odmawiają im stosunku seksualnego. Szef policji stwierdził, że naruszenia te mają podłoże prawne. Są bowiem równoznaczne z nadużyciami emocjonalnymi, karanymi zgodnie z ustawą o przemocy domowej z 2007 roku.

Co w przypadku, kiedy to mąż odmawia seksu żonie?

Czy prawo działa tylko w jedną stronę? Okazuje się, że nie. Kobiety, które są poszkodowane ze względu na to, że ich mężowie odmawiają im stosunku seksualnego, także mogą złożyć skargę. Ta zostanie rozpatrzona pod kątem wykorzystywania emocjonalnego.

Nie tylko sex

Jeśli mąż odmawia jedzenia, które przygotowała dla niego żona, i w ten sposób sprawia, że kobieta czuje się nieszczęśliwa, co przyczyni się do powstania bólu emocjonalnego, może zgłosić to policji. Jeśli mąż wróci późno do domu i sprawi, że jego żona będzie niezadowolona, może złożyć skargę do DOVSSU – taki zapisek możemy znaleźć w ustawie

Oczywiście wszystkie te informacje, jak się na pewno domyślacie, nie dotyczą Polski. Takie konsekwencje są przewidziane dla obywateli Ghany. Swoją drogą, kto chciałby, żeby takie prawo obowiązywało również w naszym kraju? Myślicie, że sąd miałby pełne ręce roboty pod kątem wydawania wyroków za brak współżycia małżonków czy wręcz przeciwnie?

Żona odmawiała mu seksu przez miesiąc

Żona przez miesiąc odmawiała mu seksu. Kiedy miał już tego dość, postanowił stworzyć specjalną tabelkę, w której zaznaczał „wymówki” swojej ukochanej. Maila z jej zawartością wysłał żonie tuż przed podróżą służbową. Ostatecznie trafił on do sieci i podzielił internautów na dwa obozy.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.ghanaweb.com, www.popularne.pl
Fotografie: pixabay.com

Polecane

Może Cię zainteresować