×

Więzień uciekł ze szpitala Bródnowskiego. Czekał na wynik testu na koronawirusa

Więzień uciekł ze szpitala, kiedy czekał na wynik testu na COVID-19. Osadzony wykorzystał moment nieuwagi strażników i uciekł z placówki.

Więzień uciekł ze szpitala

Do incydentu doszło w środę około godziny 17 na oddziale ratunkowym Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Osadzony był pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej. Podjął on próbę ucieczki w momencie, gdy oczekiwał na wyniki badania w kierunku koronawirusa.

Informację o zdarzeniu potwierdził rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Warszawie porucznik Zbigniew Śpiewak:

Mężczyzna podjął próbę ucieczki w momencie, gdy oczekiwał na wynik badania w kierunku COVID-19. Zgodnie z procedurami każdy pacjent przyjmowany do szpitala musi przejść taki test. Więzień był wówczas w innym pomieszczeniu niż strażnicy.

Dodał także, że po kilkunastu minutach mężczyzna został schwytany. W więzieniu odbywa on karę m.in. za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu.

Dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Warszawie wszczął już czynności wyjaśniające, w jaki sposób doszło do tego zdarzenia.

– przekazał por. Śpiewak.

Koronawirus na Mazowszu

Szpital Bródnowski był jednym z największych ognisk zakażeń koronawirusem w Warszawie. W samej placówce odnotowano blisko 80 zakażeń wśród lekarzy, pielęgniarek i pacjentów. Teraz każda osoba zgłaszająca się do szpitala zostaje poddana testowi na COVID-19. Wówczas przebywa ona w oddzielnym pomieszczeniu. Natomiast na oddział jest przyjmowana dopiero po potwierdzeniu ujemnego wyniku badania.

Koronawirus w Polsce 4 czerwca. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia przekazało, że na Mazowszu w ciągu ostatniej doby nie odnotowano nowych zakażeń koronawirusem. Sytuacja prawdopodobnie zmieni się późnym popołudniem. Do tej pory, łącznie liczba potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 w tym regionie wynosi 3 688. Zmarło 279 pacjentów.

Źródła: www.fakt.pl, tvn24.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij