×

Wielodzietna rodzina prosi o pieniądze. Ich zbiórka wzbudziła wiele kontrowersji

Wielodzietna rodzina prosi o pieniądze na remont domu. Internauci są oburzeni faktem, że kobieta po raz kolejny domaga się wsparcia. W przeszłości bowiem organizowała już podobne zbiórki. Ostatecznie pani Anicie udaje się zebrać nawet więcej niż chciała.

Wielodzietna rodzina prosi o pieniądze

Pani Anita samotnie wychowuje dziewięcioro swoich dzieci. Kobieta żyje w ubóstwie w dwupokojowym domu, bez centralnego ogrzewania czy ciepłej wody. Do ogrzewania rodzina wykorzystuje znajdującą się w kuchni kozę.

Matka dziewięciorga dzieci twierdzi, że nie starcza jej pieniędzy na podstawową żywność, a młodsze dzieci muszą nosić zniszczone ubrania po starszym rodzeństwie. Pomimo pobieranego świadczenia 500+, które otrzymuje w wysokości 4 500 złotych miesięcznie oraz karty dużej rodziny dającej wiele ulg i przywilejów, rodzina ledwo wiąże koniec końcem.

W takiej sytuacji przeprowadzenie remontu było niemożliwe. W związku z tym, jakiś czas temu Pani Anita założyła w jednym z popularnych serwisów zbiórkę, której celem było zdobycie 150 000 złotych na remont domu. Zbiórka zakończyła się niepowodzeniem, a internauci w ostrych słowach komentowali jej bezzasadność. Zwracano uwagę na fakt, że wręczanie pieniędzy nie pomoże rodzinie wydostać się z biedy, a jedynie będzie krótkoterminowym rozwiązaniem.

Jeden z internautów napisał:

Z całym szacunkiem do pani Anity, ale ta zbiórka nie powinna mieć miejsca, bo spłodzenie takiej ilości dzieci to nie jest zwykły przypadek. Trzeba wziąć za nie odpowiedzialność, iść do pracy i zarobić na godne warunki do życia. Dawanie pieniędzy nic nie da, bo to jedynie przyzwolenie na dalsze funkcjonowanie takiej, niestety nie mogę tego inaczej określić, patologii.

wielodzietna rodzina prosi o pieniądze 2
Imgur

Kolejna zbiórka

Pani Anity nie zniechęcił brak powodzenia pierwszej zbiórki. Zgłosiła się do Fundacji Beneficjum 2018 i poprosiła o pomoc w zorganizowaniu jeszcze jednej zrzutki. Tym razem, dzięki zaangażowaniu specjalistów, kobiecie udało się zyskać większy rozgłos. Nowa zbiórka, której celem było tym razem dużo mniej, bo 15 000 złotych zgromadziła ostatecznie kwotę 20 385 zł.

Z informacji opublikowanych na stronie zrzutki wynika, że są to środki finansowe na przeprowadzenie remontu strychu. Dzięki renowacji tej części domu dzieci zyskają więcej przestrzeni do nauki i zabawy. Matka gromadki opowiadała w opisie zbiórki o swoim życiu:

Wielu z was zapyta, po co mi było tyle dzieci, skoro teraz nie mogę zapewnić im godnych warunków życia. To jednak nic nie zmieni, bo dzieci są, kocham je nad życie i potrzebuję pomocy, której niestety nie mogę zorganizować inaczej niż poprzez zbiórkę. Jestem z tym wszystkim sama.

W komentarzach osób wpłacających pieniądze pojawiła się szokująca propozycja. Jeden z darczyńców zaoferował bowiem, że adoptuje dwójkę najmłodszych dzieci Pani Anity i dodatkowo wesprze je pokaźną sumą pieniędzy.

Jeśli są zdrowe i bez FAS, to adoptuję najmłodszą dwójkę i wesprę kwotą 100 tys.

Pani Anita nie ustosunkowała się do tej propozycji. Na stronie zbiórki możemy za to przeczytać, że trudna sytuacja życiowa kobiety może wynikać z faktu, że sama wychowywała się w domu dziecka.

To nie pierwszy raz, kiedy internetowa zbiórka pieniędzy wywołuje tak skrajne emocje. Do podobnej sytuacji doszło niemal rok temu, gdy internauci domagali się dowodów potwierdzających wysokość kosztów operacji ciężko chorej Gabrysi Dzimiry.

wielodzietna rodzina prosi o pieniądze 3
Imgur

Zbiórka zakończona sukcesem

Matce dziewięciorga dzieci udało się osiągnąć cel. Okazało się, że ludzi dobrej woli nie brakuje. Dzięki temu, kobieta jeszcze w październiku otrzymała pierwszą dostawę materiałów budowlanych (fundacja nie przekazuje zebranych środków bezpośrednio podopiecznym, lecz opłaca potrzebne faktury).

25 listopada 2020 r. poinformowano na stronie zrzutki, że u pani Anity aktualnie trwa remont:

Kolejne postępy z prac remontowych. Wszystkie towary zastały opłacone, na dany moment trwa realizacja remontu.

Wielodzietna rodzina prosi o pieniądze
Zrzutka

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij