Wiek, w którym należy zrezygnować z alkoholu. Ekspert mówi wprost

  Wiek, w którym należy zrezygnować z alkoholu. Ekspert mówi wprost

  Dr Richard Restak: Osoby w wieku 65 lat i starsze powinny całkowicie wyeliminować z diety alkohol
  Dr Richard Restak: Osoby w wieku 65 lat i starsze powinny całkowicie wyeliminować z diety alkohol
  Źródło zdjęć: © Pexels
  07.04.2024 12:03

  Eksperyment w zakresie demencji wskazał konkretną granicę wiekową, po której nie powinno się już spożywać alkoholu. Trunek ten okazuje się wyjątkowo niekorzystny dla zdrowia seniorów. Znajduje się w grupie substancji bezpośrednio toksycznych dla neuronów.

  Indywidualna abstynencja alkoholowa jest zalecana ludziom po 65. roku życia - podkreśla specjalista demencji, dr Richard Restak. W swojej publikacji "The Complete Guide to Memory" tłumaczy, że alkohol może zwiększać prawdopodobieństwo upadków i wpływać negatywnie na pamięć, co w przypadku ludzi starszych jest szczególnie alarmujące – informuje "Daily Mail".

  Doktor zaznacza również, że ograniczenie konsumpcji alkoholowej jest kluczowe, zwłaszcza gdy obecne są dodatkowe czynniki ryzyka upadków, takie jak obniżenie siły, redukcja masy mięśniowej, zaburzenia równowagi oraz zażywanie określonych leków. Alkohol, w takich okolicznościach, może stanowić poważne zagrożenie.

  Refleksja nad spożyciem alkoholu powinna dotyczyć osób w każdym wieku

  Przeprowadzone badania wykazały, że zbyt duże dawki mocnych napojów alkoholowych mogą być szkodliwe dla zdrowia mózgu, niezależnie od wieku. Dr Restak alarmuje, że alkohol jest bezpośrednią neurotoksyną i nawołuje osoby w każdym przedziale wiekowym do przeanalizowania swojego stosunku do picia.

  Więcej informacji znajdziesz w dalszej części artykułu, pod materiałem wideo

  Ekspert zaleca, aby zastanowić się dlaczego pijemy? Jeżeli przyczyną jest poprawa samopoczucia czy redukcja stresu, możesz narażać się na niebezpieczeństwo i prawdopodobnie najlepszą decyzją będzie zakończenie picia alkoholu. Poleca też, aby osoby powyżej 65 roku życia na stałe wykreśliły alkohol ze swojego menu.

  Źródło: Daily Mail

  Polecamy także:

  Źródło artykułu:WP Wiadomości
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także