×

Skończyłeś oglądać Wiedźmina i nie możesz się doczekać 2 sezonu? Mamy złą wiadomość…

Wiedźmin od Netflixa cieszy się niegasnącym zainteresowaniem i okazał się sporym sukcesem. Jesteś jedną z osób, które w te święta obejrzały cały pierwszy sezon? Mamy złą wiadomość… na kolejny trzeba będzie trochę poczekać.

Sukces serialu

Pomimo sporych obaw ze strony fanów, serial im się bardzo spodobał. Gorzej jeśli chodzi o krytyków, bo ci mają mieszane odczucia względem nowej produkcji Netflixa. Jednakże nie można odmówić tego, że Wiedźmin robi spore zamieszanie w sieci. Uplasował się na 3 miejscu najpopularniejszych seriali w USA. Na wyższych miejscach plasuje się The Mandalorian (pozycja 2) oraz Stranger Things (pozycja 1). Dane te podała firma Parrot Analytics. Ogromną popularnością cieszy się także utwór „Grosza Daj Wiedźminowi”, który został skomponowany na potrzeby serialu.

Fabuła ma być tym razem spójna

Showrunnerka odpowiedzialna za Wiedźmina Lauren S. Hissrich w wywiadzie dla GamesRadar+ opowiedziała co nieco o nadchodzącym sezonie. Opowieść ma być mniej chaotyczna i skupiać się na interakcji postaci:

To, co jest wspaniałe w drugim sezonie, to fakt, że fabuła jest zdecydowanie bardziej skoncentrowana. Jest mocniejsza, bo wszystkie relacje, które nawiązaliśmy w sezonie pierwszym zaczynają się urzeczywistniać. Postacie zaczynają się spotykać i wchodzić w interakcje. Czasami to idzie dobrze, niekiedy źle. Ale wygląda to tak, jakby wszystkie elementy, z których stworzyliśmy ten świat, w końcu zaczęły się układać w coś konkretnego

Kiedy 2 sezon Wiedźmina?

Niestety fani będą musieli się uzbroić w cierpliwość. Zdjęcia do nowego sezonu ruszą 17 lutego 2020. W wywiadzie dla Digital Spy Schmidt Hissrich powiedziała:

Pierwszy sezon to przede wszystkim bloki konstrukcyjne. Chodzi o budowanie świata, ustawianie tych postaci i umieszczanie ich na ścieżkach. Z tego powodu w 2 sezonie tempo będzie bardziej intensywne.

via GIPHY

Co to oznacza? Że prawdopodobnie dostaniemy nowy sezon pod koniec 2020 lub na początku 2021 roku. Netflix jest podobno tak bardzo zadowolony, że zamówiono także już 3 sezon! Są to jednak plotki, jednak sukces 1 sezonu oznacza, że nadciągający sezon będzie miał zwiększony budżet. Tak przynajmniej obiecywały władze Netflixa.

Czy czekacie z niecierpliwością na 2 sezon czy ominęła was fala wiedźminomanii?

Źródła: tech.wp.pl, tech.wp.pl, tech.wp.pl, naekranie.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij