×

Wieczorny raport o koronawirusie 20.05. Na Śląsku coraz więcej zakażonych

Wieczorny raport o koronawirusie 20.05. Niestety sytuacja na Śląsku wciąż wymaga sporej uwagi służb, a zakażeń wciąż przybywa.

Wieczorny raport o koronawirusie 20.05

Niestety sytuacja na Śląsku wciąż nie ulega poprawie i służby donoszą o kolejnych przypadkach zakażeń. Na Śląsku zanotowano 93 potwierdzone przypadki COVID-19. Natomiast na terenie całego kraju zachorowało 170 kolejnych osób. Pozostałe przypadki dotyczą województw:

– mazowieckiego (42),
– łódzkiego (16),
– dolnośląskiego (9),
– opolskiego (5),
– świętokrzyskiego (2),
– kujawsko-pomorskiego (1),
– pomorskiego (1),
– podlaskiego (1).

Ministerstwo Zdrowia z przykrością poinformowało też o śmierci kolejnych 9 osób.

Na terenie kraju jest 19 739 pacjentów zakażonych koronawirusem (w tym 962, to osoby zmarłe).

Matury w tym roku odbędą się, ale na specjalnych warunkach

Wytyczne MEN w kwestii matur zostały opublikowane kilka dni temu. Jak będą wyglądać egzaminy? Przede wszystkim zostaną zachowane wszystkie wymogi kwarantanny oraz bezpieczeństwa. Uczniowie oraz nauczyciele mają obowiązkowo zdezynfekować dłonie przed wejściem do budynku lub do sali egzaminacyjnej. W trakcie egzaminu można korzystać wyłącznie z własnych przyborów takich jak długopis, kalkulator etc. Pomiędzy ławkami zdających ma być zachowana bezpieczna odległość czyli minimum 1,5 metra. Krzesła i blaty będą podlegać dezynfekcji jeśli będzie z nich korzystało kilku uczniów.

Dyrektorzy placówek edukacyjnych są proszeni o zapewnienie porządku w trakcie egzaminów oraz o pilnowanie, aby nie tworzyły się grupy osób oczekujących na możliwość wejścia do sali/szkoły. Mają oni wyznaczyć odpowiednie rejony, aby maksymalnie rozbić oczekujących.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca do 9 lipca. Natomiast egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.

Polecane

Może Cię zainteresować