×

Wyciekło kolejne wideo z tragicznego wypadku kolarza. Widać, jak stracił kontrolę nad rowerem

Cały świat sportowy żyje tragicznym wypadkiem, który miał miejsce podczas trzeciego etapu Tour de Pologne 2019. Do sieci wyciekło już nagranie, na którym widać, jak kibice ruszają na pomoc zawodnikowi po tym, jak ten uderzył w betonowy przepust. Trudno dostrzec na nim jednak sam moment wypadku. Tymczasem pojawił się kolejne wideo z tragicznego wypadku kolarza, na którym widać znacznie więcej.

Jak doszło do wypadku? Prokuratura ma dwie hipotezy

Lambrecht jechał w peletonie. W pewnym momencie stracił jednak panowanie nad rowerem i z ogromną siłą uderzył w betonowy przepust. Stojący przy drodze kibice natychmiast ruszyli na pomoc 22-latkowi. I choć udało mu się przywrócić czynności życiowe, zawodnik zmarł na stole operacyjnym w wyniku wielonarządowych obrażeń oraz krwotoków wewnętrznych – to wyniki sekcji zwłok.

Sprawę wypadku wciąż bada prokuratura, która rozważa dwie hipotezy dotyczące przyczyny wypadku. Jedna z nich mówi, że kolarz mógł zasłabnąć, ponieważ już wcześniej sygnalizował pewne problemy, bądź najechał na śliski po ulewie znajdujący się na jezdni odblask, za sprawą którego stracił panowanie nad rowerem i wjechał o rowu.

Kolejne wideo z tragicznego wypadku kolarza kręcone jest z pobocza. To z kolei znacznie ułatwia obserwację
tragedii, która miała miejsce podczas wyścigu. Jak myślicie, która z hipotez jest tutaj bardziej prawdopodobna?

Może Cię zainteresować