×

Wichura w Zachodniopomorskim. Ucierpiało cztery osoby, w tym kobieta w ciąży

Wichura w Zachodniopomorskim przyniosła tragiczne skutki. Doszło nie tylko do strat materialnych. Z powodu bardzo silnych porywów wiatru ucierpiały cztery osoby. Wśród poszkodowanych jest kobieta w ciąży.

Wichura w zachodniopomorskim

Do wypadku z udziałem ciężarnej kobiety doszło we wsi Otok w powiecie gryfickim. 22-latka została przygnieciona przez drzewo. Doznała wielonarządowych urazów i w związku z tym została przewieziona do szpitala. W tej samej wsi 25-letni mężczyzna doznał urazów głowy i ręki.

Z kolei w Kamieniu Rymańskim na ok. 20-letniego mężczyznę spadło drzewo. Doznał urazu nogi i żeber oraz potłuczeń pleców. Trafił do szpitala. Wichura dała się we znaki również w pobliskiej Górzycy (pow. gryficki). 50-letni mężczyzna znajdował się w samochodzie, gdy na pojazd zwaliło się drzewo. Obecnie jest w szpitalu na obserwacji.

Strażacy z województwa zachodniopomorskiego niejednokrotnie wyjeżdżali do połamanych drzewach blokujących drogi czy uszkodzonych dachach. Najwięcej interwencji odnotowano w Szczecinie oraz w powiatach kamieńskim, goleniowskim i polickim. Sytuacja jest dynamiczna i nadal napływają nowe zgłoszenia.

Zapowiedzi IMGW się potwierdziły

Również na Pomorzu było niebezpiecznie. Około godziny 12:30 drzewo spadło na busa w Łyśniewie Sierakowickim w powiecie kartuskim. W wyniku zdarzenia zmarła jedna osoba, a dwie są ranne.

IMGW wydał dla województwa zachodniopomorskiego ostrzeżenie o możliwości wystąpienia silnego wiatru, mogącego wiać z prędkością od 35 do 50 km/h. W porywach oraz lokalnie może sięgać 90 km/h, do  nawet 100 km/h.

Najsilniej będzie wiać w powiatach choszczeńskim, drawskim, goleniowskim, gryfińskim, łobeskim, myśliborskim, polickim, pyrzyckim, stargardzkim, szczecineckim, świdwińskim i wałeckim oraz w Szczecinie i Świnoujściu.

Na Bałtyku przewiduje się wystąpienie silnego sztormu. Wiać będzie południowo-zachodni wiatr. W środkowej i zachodniej części strefy brzegowej osiągnie prędkość od 8 do 9 stopni w skali Beauforta. W porywach może sięgać 10 stopni. Nad morzem obowiązuje trzeci stopień zagrożenia.

RCB: Ponad 77 tys. odbiorców bez prądu

Zastępca dyrektora Rządowego Biura Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz poinformował dzisiaj na Twitterze, że:

W wyniku silnego wiatru prądu pozbawionych jest około 77,2 tys. odbiorców (stan na godz. 16) na terenie województw: pomorskiego – 44 tys., warmińsko-mazurskiego – 20 tys. i zachodniopomorskiego – 13,2 tys.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter, Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować