×

Wdowa rozpacza nad ciałem męża. Poruszające zdjęcie z Andrijiwki obiegło świat

Rosjanie pragną, by patrzeć na nich jak na „wyzwolicieli”, którzy rzekomo ratują Ukraińców. Te cyniczne i kłamliwe wypowiedzi Kremla są kolejnym ciosem wymierzonym w ofiary tej wojny. Rosjanie twierdzą, że Ukraińcy przygotowują „inscenizacje”, w których grają aktorzy. Ale tak autentycznej rozpaczy matki, która utraciła dziecko czy żony, która utraciła męża, nie można zagrać. Zdjęcie, na którym wdowa rozpacza nad ciałem męża, chwyta ze serce.

Wdowa rozpacza nad ciałem męża

Podczas rosyjsko-ukraińskiej wojny rozpacz ma twarz ukraińskich matek, żon, dzieci. Wszystkich cywili, którzy utracili członków rodziny, przyjaciół, sąsiadów. Na zdjęciach, które obiegają media, widzimy tysiące ludzkich dramatów. Śmierć, cierpienie i łzy. Domy zmienione w ruinę. Gdy okupant wycofał się z podkijowskich miejscowości, cały świat mógł zobaczyć, jak wygląda „specjalna operacja wojskowa” w praktyce.

11 kwietnia fotoreporterzy agencji AFP przyjechali do niewielkiej wsi Andrijiwka, żeby udokumentować zbrodnicze działania okupanta. Na jednym ze zdjęć ukazali poruszającą scenę. Zrozpaczona wdowa opłakiwała zamordowanego męża. Służby wydobyły ciało mężczyzny z płytkiego, przydomowego grobu.

Jak widzimy na zdjęciach, funkcjonariusze podtrzymywali rozpaczającą kobietę. Nie była w stanie ustać na własnych nogach.

Matka opłakuje syna

Przedwczoraj świat zobaczył podobne sceny w podkijowskiej Buczy. Tam matka opłakiwała zabitego syna. Kobieta do końca miała nadzieję, że jej dziecko zostało porwane, ale żyje. Podczas oględzin kompleksu w Buzowej, Ukraińcy odnaleźli dwa ciała zaginionych, którzy przepadli bez wieści 6 marca. Jedno z odnalezionych ciał należało właśnie do syna kobiety, widocznej na nagraniu. Kobieta rozpoznała go po butach.

To jego buty, to mój syn!

– rozpaczała.

Ciężko patrzeć na to nagranie bez łez, bez emocji. Ile cierpienia może znieść człowiek?

Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij