×

Tata stylizował córkę na znane osobistości. Efekt jego zdjęć wstrząsnął światem mediów

Czy istnieje lepszy sposób na nauczenie i zaciekawienie dziecka na temat ważnych, historycznych osobistości, niż wcielenie go na pięknych zdjęciach w daną postać? Nowojorski fotograf Marc Bushelle jest dumnym tatą, ale i autorem niecodziennych fotografii swojej córki Lily. Dzięki niej Stworzył album o nazwie „Projekt bohaterki”, którym zachwycają się nie tylko internauci, ale przede wszystkim dziennikarze z całego świata. Zbiór zdjęć bardzo ważny wpływ na rozwój Lily – tata 5-latki postanowił w ten sposób zachęcić swoją córkę do poznania ważnych, historycznych osobistości.

„Pomyślałem, że to świetny pomysł, aby zbudować w niej pewność siebie i poczucie własnej wartości… Ta seria zdjęć była inspirowana fotografiami innej osoby, która w podobny sposób stworzyła album z udziałem swojej córki.” – mówi Marc Bushelle.

Mama dziewczynki postanowiła dodatkowo opisać każde ze zdjęć, aby dziewczynka nie musiała szukać informacji na temat osobistości w które się wcielała.

Tutaj mamy Lily tak mądra i silna jak Admirał Michelle J. Howard.

wcielona-dziewczynkawcielona-dziewczynkawcielona-dziewczynkawcielona-dziewczynka-1

Lily jako Mae Jemison, amerykańska inżynier, lekarz i kosmonauta.

wcielona-dziewczynka-2

Lily gotowa do lotu – wcielona w Bassie Coleman.

wcielona-dziewczynka-3 Mała Lily przebrała również m.in za Matkę Teresę, Grace Jones czy Ninę Simone.

„Najwspanialsze jest łączenie znanych postaci z moją córką. Kocham jej radość, gdy wciela się w inne osobistości. Kocham jeśli pyta o te osoby i jest niezwykle podekscytowana, gdy dowiaduje się jak wiele osiągnęły, a ona może być jedną z nich.” – mówi tata 5-latki.

Jest jednak w tym wszystkim coś, co wzrusza najbardziej.

„Chcę, żeby moja córka była ze mnie dumna. Nie zawsze mogę być przy niej. Chcę, aby patrząc na te zdjęcia, przypomniała sobie ten niezwykły czas, uśmiech i tą świadomość, którą wtedy miała. Ona jest moją bohaterką.”

Polecane

Może Cię zainteresować