×

Ważna decyzja warszawskich radnych. Będą niższe opłaty za ogródki

Ważna decyzja warszawskich radnych. Miasto znacząco obniża opłaty za ogródki gastronomiczne. Dzięki temu przedsiębiorcy zaoszczędzą ok. 1,2 miliona złotych. Decyzja ma związek z epidemią koronawirusa.

Koronawirus uderza w restauratorów

Brak turystów i społeczna kwarantanna mocno uderzyły w restauratorów. Muszą się zmierzyć z dużymi kosztami, które przy niższych niż do tej pory obrotach są ogromnym obciążeniem.

Zarząd Dróg Miejskich otrzymał do tej pory 36 wniosków od przedsiębiorców odnośnie obniżenia czynszu dzierżawnego za zajęcie pasa drogowego pod obiekty związane z funkcją drogi i ok. 40 wniosków dotyczących handlu.

Ważna decyzja warszawskich radnych

Już w maju warszawski ratusz ogłosił, że w związku z epidemią koronawirusa, obniża opłaty dla restauratorów. Wtedy z inicjatywy prezydenta Rafała Trzaskowskiego, opłaty zmniejszono o połowę. Teraz będzie jeszcze taniej!

Niestety epidemia koronawirusa znacznie obciążyła restauratorów. W obecnej sytuacji muszą oni mierzyć się z kosztami, które przy niższych niż do tej pory obrotach są ogromnym obciążeniem

– przyznaje rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

Obecnie restauratorzy zapłacą mniej aż o 75 procent!

Zdajemy sobie sprawę, że przedsiębiorcy są obciążeni wieloma innymi kosztami, a pomoc rządowa często bywa niewystarczająca, dlatego zdecydowaliśmy o kolejnej bonifikacie, która będzie wynosiła 75 proc.

– czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

Jak wynika z danych szacunkowych, strong>dzięki ponownemu obniżeniu opłat za ogródki gastronomiczne, warszawscy restauratorzy< zaoszczędzą ok 1,2 mln złotych.

Fotografie: Twitter, Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować