×

To szokujące zdjęcia osób, które wygrały walkę z narkotykami. Niewiarygodne, jak bardzo się zmieniły

Wszyscy słyszeliśmy o niszczycielskim wpływie narkotyków na nasze ciało i zdrowie. Jednak nikt nie wie lepiej o konsekwencjach uzależnienia, jak ci, którzy sami przez to przeszli.

Zapraszamy do zapoznania się z historiami ludzi, którym udało się przezwyciężyć nałóg. Ich doświadczenia i diametralna zmiana są najlepszym powodem, by trzymać się z dala od środków odurzających.

4 lata bez heroiny i amfetaminy

Dejah Hall ma 26 lat i kilka tygodni temu podzieliła się swoją historią na Facebooku. Dziewczyna pisze:

„Dzisiaj minęło 4 lata odkąd jestem czysta od heroiny i amfetaminy. Po lewej stronie zdjęcie w dniu, w którym została aresztowana przez szczęśliwy zbieg okoliczności. Dzień, w którym zaczęła się moja przemiana. Dzisiaj mam ukończone studia i mam nadzieję pomagać innym. Mam pięknego 18-miesięcznego synka i jestem wdzięczna Bogu, że nie jestem, tam gdzie kiedyś.”

10 lat bez metamfetaminy

Kobieta na zdjęciach wspomina okres uzależnienia jako najcięższe chwile jej życia.

„Miałam 19 lat. Myślałam, że jestem najfajniejszą osobą. Wyglądałam jak szkielet i byłam okropna. Okradałam rodzinę i przyjaciół żeby mieć na narkotyki. Kłamałam, oszukiwałam. Raniłam wszystkich, którym na mnie zależało. Dzięki wyjściu z nałogu dostałam drugą szansę. Moje życie się zmieniło. Osiągnęłam tak wiele w porównaniu do osoby, którą byłam 10 lat temu. Jestem silną i wspaniałą osobą. Właśnie z tego jestem dumna.”

8 miesięcy bez heroiny

Ta młoda kobieta opublikowała post na swoim Instagramie

„8 cudownych miesięcy trzeźwości. Najdłuższy okres przez jaki kiedykolwiek przeszłam bez zmuszania. Tym razem chcę…”

2 lata i 3 miesiące bez heroiny

Ta dziewczyna była uzależniona od heroiny przez jej byłego chłopaka, który w ten sposób postanowił pomóc uporać jej się z rodzinnymi problemami. Dziewczyna trafiła do ośrodka leczenia uzależnień po tym jak sąd odebrał jej prawo do opieki nad córką.

„Sędzia wysłał mnie do więzienia dopóki nie znalazł dla mnie łóżka w zakładzie odwykowym. Tak trafiłam do najlepszego ośrodka. Była to żmudna walka, ale teraz jestem w miejscu, gdzie wydaje mi się, że moja przeszłość to zły sen.”

6 lat bez amfetaminy

Shannah Echols-White z Teksasu pisze:

„Trzymam to zdjęcie żeby przypominało mi, gdzie kiedyś byłam. Patrzę na nie i nie wierzę, że to ja. Dziś cieszę się życiem. 6 lat trześwości! Pamiętaj proszę, że zawsze jest nadzieja. Dla każdego z nas. Wszystko można pokonać i w końcu cieszyć się tym pięknym życiem. Nigdy nie jest za późno.”

6 lat bez kokainy i heroiny

Zdjęcia przedstawiają fotografa Graham MacIndoe. Oto jak mężczyzna wspomina nałóg i walkę z nim:

„Kiedy jesteś pod wpływem narkotyków, nigdy nie myślisz, czy będziesz w stanie powrócić do miejsca, w którym byłeś i żyć normalnie. Nic już nie będzie jak wcześniej, ale zawsze można się zmienić. Dziś moje priorytety są inne, nie jestem złym egoistą jak kiedyś i postrzegam życie inaczej. W końcu cieszę się z życia.”

4 miesiące bez narkotyków

Ta dziewczyna ma na imię Vanessa. Wyznaje, że przez uzależnienie miała myśli samobójcze, bo nie była w stanie znieść ciągłego bólu i siebie samej. Na szczęście znalazła siłę do walki i poprosiła o pomoc.

6 lat bez opium

Odwyk nie był łatwy dla tego chłopaka.

„Wyjście z nałogu było drogą przez piekło… Pierwszy tydzień spędziłem w więzieniu, resztę w domu mojej mamy w pozycji embrionalnej. Jednak pewnego dnia obudziłem się i nie musiałem się martwić o narkotyki. To było wspaniałe.”

Rok bez heroiny

Alyssa Gaudinier sięgnęła po heroinę w wieku 14 lat. Teraz 20-latka, pracuje i cieszy się życiem.

„Mówią ci straszne rzeczy, ale najstraszniejsze jest to, że pokochasz swój nałóg. Odwyk pomógł mi wrócić do normalnego życia. Nie czuję ciągłej presji, że muszę znaleźć heroinę. Teraz mogę być sobą i żyć.”

5 miesięcy bez kokainy, heroiny i ekstazy

Podobnie jak wielu innych narkomanów, Mikey trafił do więzienia.

„Życie jest dobre. Nie wiem, czy 5 miesięcy to dużo, ale chcę, by tak zostało. Nigdy wcześniej nie żyłem w rzeczywistości. I teraz właśnie czuję się wspaniale. Choć nadal czeka mnie wiele pracy, to zdecydowanie warto.”

5 lat bez heroiny

Jeanette Fidler została wielokrotnie skazana za kradzieże i posiadanie narkotyków. Pomimo 174 zarzutów udało jej się uniknąć więzienia. W końcu trafiła na odwyk i udało jej się pokonać uzależnienie.

13 lat bez narkotyków

Khali Rafati przeszedł przez wszystkie szczeble piekła. Mieszkał na ulicy i w biedzie, gdzie starał się walczyć z uzależnieniem. Teraz jest właścicielem firmy produkującej soki, a pośród swoich klientów ma gwiazdy Hollywood. Jego historia to kolejny dowód, że słuszną decyzją można zmienić życie.

Może Cię zainteresować

zamknij