×

Lech Wałęsa otrzymał tajemniczą kopertę. W środku znalazł list i zdjęcie Pawła Adamowicza

Prezydent Krakowa dostał list z pogróżkami, do którego był dołączony nabój i zdjęcie zamordowanego Pawła Adamowicza. Nadawcę przesyłki zatrzymano, ale identyczną otrzymał wczoraj również Lech Wałęsa. Polityk twierdzi, że nie da się zastraszyć.

Groźby pod adresem włodarza miasta Krakowa

Jacek Majchrowski w zeszłym tygodniu dostał list, w którym nieznany nadawca stawiał prezydentowi Krakowa ultimatum.

Zagrajmy w grę. Masz 7 dni na ogłoszenie swojej dymisji. W przeciwnym razie ostatni raz widzisz rodzinę. […] Co wybierasz? Życie czy śmierć?

Szokująca zawartość przesyłki

W kopercie znajdował się nabój do broni palnej oraz zdjęcia prezydentów kilkunastu polskich miast, w tym m.in. zamordowanego Pawła Adamowicza, byłego prezydenta Gdańska.

Kolejne listy z pogróżkami

Podobną korespondencję otrzymał wczoraj były prezydent Polski, Lech Wałęsa. Poinformował o tym na swoim profilu facebookowym.

Tego, kto przysłał mi dziś 04-03-2019 r. kulę [nabój od broni PMK] z oświadczeniem, że mam 7 dni życia jeśli się nie wycofam z działalności politycznej – informuję, że takie teksty tylko i wyłącznie mnie wzmacniają w dalszej działalności

Nikt mnie nie zastraszy

Polski noblista nie wydaje się być przestraszony. Przeciwnie, zdobył się na dowcipne podsumowanie swojego wpisu.

Nigdy nikt mnie nie zastraszył i nie zastraszy. Do zobaczenia bohaterze. Ja tylko boję się PANA BOGA i trochę mojej żony

Szybka interwencja policji

Podejrzewanego o wysłanie do Majchrowskiego listu z groźbami zatrzymano w poniedziałek w Warszawie. Okazało się, że jest to 28-letni mieszkaniec Krakowa.

Znaleziono przy nim repliki broni. Dzisiaj zostanie przesłuchany w krakowskiej prokuraturze.

Mężczyzna przyznał się do wysłania dziesięciu takich listów, m.in. do prezydenta Rzeszowa, Łodzi, Kielc i byłego prezydent RP Lech Wałęsa

Polecane

Może Cię zainteresować