×

Walduś ze „Świata według Kiepskich”: co dziś robi Bartosz Żukowski?

Walduś ze „Świata według Kiepskich” – taką „łatkę” już lata temu otrzymał aktor Bartosz Żukowski, który doskonale wcielił się w postać niezbyt rozgarniętego syna Ferdynanda Kiepskiego. Co dzisiaj dzieje się z Bartoszem Żukowskim? Dlaczego na kilka lat zniknął z serialu?

Walduś ze „Świata według Kiepskich”

Rola taka jak ta może być dla aktora zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Z jednej strony Bartosz Żukowski zyskał ogromną popularność i sympatię widzów. Z drugiej, w ich oczach na lata stał się przede wszystkim niegrzeszącym rozumem Waldusiem Kiepskim, nieodrodnym synem swojego ojca Ferdynanda. Ale trzeba przyznać, że w tę postać aktor wcielił się brawurowo. Był tak wiarygodny, że większość fanów nie była w stanie przypomnieć sobie imienia aktora, za to wszyscy bezbłędnie kojarzyli Waldusia zwanego „cycem”.

Aktor urodził się 9 czerwca 1975 roku w Warszawie. Ukończył Studio Teatralne przy Teatrze Ochoty w Warszawie i podjął studia na tamtejszej PWST, ale ostatecznie ich nie ukończył. Wkrótce otrzymał rolę w serialu, który zyskał ogromną popularność.

Dlaczego aktor zniknął z serialu?

„Świat według Kiepskich” pojawił się na antenie w latach 90. Chyba nikt nie przypuszczał, że zagrzeje tam miejsce na tak długo. Polacy pokochali Ferdynanda Kiepskiego, jego rodzinę i sąsiadów z osiedla Kosmonautów we Wrocławiu. Serial do dziś ma wierne grono widzów, którzy chętnie oglądają nawet powtórki odcinków. Rozstanie z aktorami, którzy zmarli – Dariuszem Gnatowskim (Boczek), Ryszardem Kotysem (Paździoch), a wcześniej min. Krystyną Feldman (babka Kiepska) czy Bohdanem Smoleniem (Listonosz Edzio), dla wielu fanów serialu było ciężkim przeżyciem. Również rezygnacja z serialu Bartosza Żukowskiego nie mogła przejść bez echa.

Aktor porzucił rolę Waldusia w 2004 roku. Zrobił to… dla kobiety. Bartosz Żukowski zakochał się wówczas w Polce, która mieszkała w Niemczech. Wkrótce para doczekała się córeczki. Niestety, małżeństwo rozpadło się w 2018 roku.

Co robi dziś Bartosz Żukowski?

W 2011 roku, po 6 latach przerwy, aktor wrócił na plan serialu. Widzowie byli zachwyceni powrotem jednego ze swoich ulubionych bohaterów.

Ja się nie wstydzę tej roli. Nikt nie przypuszczał, że tak się potoczą losy serialu „Kiepscy”. Jak przyjmowałem rolę Waldka, to nie wiedziałem, że to się tak spodoba. Ten serial ma już blisko 15 lat. Uważam, że zdarzają się odcinki genialne. Widzę też, że jako aktorzy nie odpuszczamy

– mówił Bartosz Żukowski.

Aktor ma na koncie wiele ról, nie tylko w serialach, ale i filmach (Ojciec Mateusz, Faceci do wzięcia, Egzamin z życia, Dom Zły, Pora mroku, Komisarz Alex czy Serce nie sługa.). Swoją popularność Żukowski wykorzystuje w szczytnym celu. Aktor ma w sobie duże pokłady wrażliwości i dał się poznać fanom jako miłośnik zwierząt. Angażuje się w działania organizacji Pogotowie dla zwierząt i regularnie wyjeżdża na interwencje, nawet w najodleglejsze zakątki Polski. Jak sam przyznaje, gdyby nie został aktorem, z pewnością poszedłby w ślady ojca i zostałby weterynarzem.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij