×

Walduś z „Kiepskich” zmienił się nie do poznania. Prosi wszystkich o pomoc

Walduś z „Kiepskich”, czyli Bartosz Żukowski wystosował ostatnio bardzo ważny apel do swoich fanów. Przy okazji możemy zobaczyć, jak bardzo zmienił się aktor.

Walduś z „Kiepskich” o krzywdzeniu zwierząt w Polsce

Nie wszyscy fani Waldusia ze „Świata według Kiepskich” wiedzą, że aktor jest wielkim miłośnikiem zwierząt. Bartosz Żukowski należy do stowarzyszenia „Pogotowie dla zwierząt” i wraz z jego członkami spieszy z pomocą poszkodowanym czworonogom. Interwencje, których się podejmuje, często bywają bardzo trudne.

Dziś odwiedziłem stowarzyszenie „Pogotowie dla zwierząt”, jestem w jego siedzibie. Tylko w tym roku jego członkowie odebrali ponad 2 tys. zwierząt ze względu na znęcanie się nad nimi przez właścicieli czy opiekunów. To porażająca liczba.

– powiedział w nagraniu, opublikowanym na platformie YouTube.

Przy okazji aktor opowiedział o jednej z interwencji z jego udziałem. W grudniu ubiegłego roku członkowie „Pogotowia dla Zwierząt” wybrali się do gospodarstwa pod Łukowem w województwie lubelskim. Na miejscu zastali dwa wygłodniałe psy oraz zaniedbaną klacz, której kopyta były zdeformowane i sprawiały jej ogromne cierpienie.

Jak tak można, zastanawiam się? Ja chyba jestem zbyt nerwowy, na obserwowanie takich sytuacji, bo od razu sam wymierzyłbym sprawiedliwość. tego rolnika, który doprowadził konia do takiego stanu, przykułbym do budy, do której przykuł te dwa sympatyczne psiaki i głodził przez dwa tygodnie. Może wtedy zrozumiałby, jak cierpiały jego zwierzaki.

Aktor apeluje o pomoc

„Pogotowie dla zwierząt” nie tylko ratuje zwierzęta z gospodarstw rolniczych, gdzie dochodzi do znęcania się nad zwierzętami. Stowarzyszenie zajmuje się również upowszechnianiem wiedzy w kwestii praw czworonogów. Propaguje także metody skutecznej ochrony środowiska naturalnego i wspiera organizacje, które takie działania podejmują.

Bartosz Żukowski przyznał, że wolontariusze z „Pogotowia dla zwierząt” otrzymują wiele zgłoszeń od osób, które nie potrafią przejść obojętnie obok cierpienia zwierząt. Stale też poszukują odpowiedzialnych właścicieli, którzy przyjęliby pod swój dach uratowanie zwierzęta. Jak apeluje aktor:

Szanowni Państwo, ze względu na naprawdę duży zakres naszej działalności i ilość podejmowanych interwencji stale poszukujemy odpowiedzialnych domów, w których możemy – chociażby tymczasowo – umieścić naszych podopiecznych. Jeżeli jesteście Państwo w stanie zaoferować taki dom lub jesteście zainteresowani adopcją, bardzo prosimy o kontakt.

Dodatkowo gwiazdor poprosił o pomoc finansową. Zapewnił, że wszystkie pieniądze, przekazane na rzecz stowarzyszenia, zostaną wykorzystane na pomoc zwierzętom.

Źródła: youtu.be, swiatgwiazd.pl, pikio.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Polecane

Może Cię zainteresować