×

Mama zachęcała 4-letnią córkę do dotykania nagiego mężczyzny w trakcie jego wystąpienia w muzeum

Od kilku dni tym wydarzeniem żyje Internet. Sztuka niejedno ma imię i z pewnością zdarza się tak, że czegoś nie rozumiemy, choć staramy się ze wszystkich sił. Czasem jest to obraz, muzyka czy performance. Tak właśnie było w trakcie wystąpienia w brazylijskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Sao Paulo. Kontrowersyjny pokaz polegał na tym, że na środku jednej z sal leżał nagi mężczyzna, do którego można było podejść i dotknąć każdej części jego ciała.

Całość może wydawać się dość dziwna, ale dopiero po tym, co zrobiła jedna z kobiet, która uczestniczyła w wydarzeniu, obruszyli się ludzie z całego świata.

Młoda matka performance oglądała ze swoją 4-letnią córką i już samo to niepokoiło ludzi, którzy przeglądali zdjęciom z muzeum. Na podłodze leżał nagi Wagner Schwartz, do którego zbliżali się ludzie. Dotykali go i podnosili. Sam artysta tłumaczył, że jego występ miał na celu porównanie go do rzeźby, z którą można wejść w interakcję.

Oczywiście ciężko podważać artystyczny wyraz tego, co zrobił mężczyzna, ale czy uważacie, że to odpowiednie miejsce dla 4-letniej dziewczynki?

Może Cię zainteresować

zamknij