×

16-latka przyniosła do szpitala martwego synka w reklamówce. Dziś grozi jej dożywocie

O tej straszliwej zbrodni pisaliśmy w tamtym roku. Do szpitala w Nowym Mieście Lubawskim przyszła 16-letnia Klaudia. W reklamówce miała martwe dziecko. Miała wyznać, że gdy je urodziła, już nie oddychało. Personel szpitala nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył. Wszyscy zaniemówili. Nastolatka przekonywała, że jej dziecko urodziło się martwe i nie miało szansy na przeżycie. Jeśli nawet tak się stało, dlaczego nie przyszła do szpitala od razu po porodzie tylko dobę później?

W sprawie Klaudii było dużo pytań i niewiele odpowiedzi. Śledczy próbowali dowiedzieć się, dlaczego tak się stało

W sprawie szybko pojawił się także ojciec nieżyjącego dziecka. Klaudia i Karol byli rodzicami noworodka, które rzekomo przyszło na świat martwe. Rzekomo, ponieważ prawda o porodzie jest zupełnie inna, a przekonaliśmy się o tym dzięki sekcji zwłok.

Klaudia i Karol

8 marca 2018 roku 16-letnia Klaudia urodziła dziecko w domu. Dzień później w towarzystwie mamy i 17-letniego chłopaka udała się do szpitala. W reklamówce miała martwe dziecko

Szybko przeprowadzono sekcję zwłok maleństwa i dzięki niej poznaliśmy prawdę na temat życia i śmierci noworodka. Chłopczyk urodził się w terminie i żył, gdy przyszedł na świat, a zginąć miał od urazu głowy. Ponadto ustalono, że 17-letni Karol namawiał 16-letnią dziewczynę do tego, aby przerwała ciążę. Prokuratura Rejonowa w Elblągu rok temu poinformowała:

Ustalonemu sprawcy tego czynu został przedstawiony zarzut. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim zastosował wobec podejrzanego młodego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy

W reklamówce miała martwe dziecko

Dziś, półtora roku po makabrycznej zbrodni, nastolatka z powiatu nowomiejskiego odpowie za śmierć dziecka. Grozi jej dożywotnie pozbawienie wolności

W trakcie śledztwa Klaudia nie przyznawała się do tego, że odebrała życie własnemu dziecku. Dziś już wiemy, że odpowie za to, co wydarzyło się w marcu 2018 roku. Prokuratura wysłała akt oskarżenia do sądu okręgowego w Elblągu.

Jak potoczą się losy Klaudii? Jedno jest pewne – miała całe życie przed sobą, a dziś nie ma żadnych perspektyw…

Jeśli jesteś niepełnoletnia i spodziewasz się nieplanowanego dziecka, pamiętaj, że są ludzie, którzy chcą Ci pomóc. Spróbuj porozmawiać z osobą zaufaną lub zgłoś się do szkolnego pedagoga. Zawsze jest wyjście, pamiętaj o tym!

_________________________
*Miniaturka ma charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: [email protected]

Polecane

Może Cię zainteresować