×

Kraków: Znaleziono cztery potężne bomby w centrum miasta. Na miejscu pracują saperzy

Wiadomość z ostatniej chwili! Przy ul. Blich w Krakowie znaleziono 4 bomby lotnicze. Ogromne ładunki wybuchowe, z których każdy waży mniej więcej 100 kilogramów, pochodzą prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Na miejscu są już służby.

W Krakowie znaleziono 4 bomby lotnicze

Zgłoszenie o nietypowym znalezisku krakowska policja przyjęła ok. godz. 10.50. Szokującego odkrycia potężnych pocisków lotniczych dokonali robotnicy podczas wykonywania prac przy budowie nasypu kolejowego przy ul. Bilch. Znalezione bomby mają ok. 1 metr długości każda i średnicę ok. 30 cm

Na razie trwają ustalenia, nie ma zarządzonej ewakuacji. Radzimy nie zbliżać się do tamtego miejsca. Na miejsce jadą saperzy wojskowi – mówił rzecznik prasowy małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Po zabezpieczeniu bomb przez saperów ładunki wybuchowe mają zostać wywiezione na poligon.

Saperzy mają przetransportować bomby na poligon w Pobiedniku. Odnaleziono je na ogrodzonym terenie. W związku ze znaleziskami nie podjęto decyzji o ewakuacji okolicznych mieszkańców – poinformował sierz. szt. Piotr Szpiech z krakowskiej policji

W okolicy całkowicie wstrzymano ruch samochodowy i pieszy. Czasowo z kolei uruchomiono komunikację tramwajową i autobusową na ul. Grzegórzeckiej i Dietla.

Polecane

Może Cię zainteresować