×

Zaszła w ciążę po 3 latach starań. Rekcja byłej partnera wprawiła ją w osłupienie

Podczas gdy niektóre kobiety zachodzą w ciążę przy pierwszym stosunku z mężczyzną, inne latami starają się o dziecko. Kiedy natomiast w końcu zobaczą na teście ciążowym dwie kreski, nie potrafią ukryć rozpierającej je radości i dzielą się radosną informacją z całym światem. Tak było w przypadku naszej bohaterki, która jako macocha wychowywała syna swojego partnera z poprzedniego związku.

Wiadomość o dziecku nie wszystkim się spodobała

Kiedy wychowywany przez macochę chłopiec powiedział swojej biologicznej mamie, że zostanie starszym bratem. Dziecko miało przyjść na świat na kilka dni po urodzinach chłopca, co bardzo nie spodobało się kobiecie, która postanowiła w dość specyficzny sposób wyrazić, co o tym myśli.

Cała historia została opisana na portalu papilot.pl.

Po paru trudnych latach, kiedy próbowaliśmy począć dziecko w końcu okazało się, że jestem w 12. tygodniu ciąży – jestem przeszczęśliwa! Ja i mój partner jesteśmy ze sobą od 11 lat, a o dziecko staraliśmy się od 3 lat. On ma już 12-letniego syna z poprzedniego związku. Po moim czwartkowym USG, kiedy lekarz potwierdził, że ciąża przebiega prawidłowo, postanowiliśmy podzielić się dobrą nowiną z naszymi rodzicami. Poprosiliśmy, żeby zachowali tę wiadomość dla siebie, bo dopiero w weekend mieliśmy powiedzieć o wszystkim synowi mojego partnera.

W weekend wszystko przebiegło dobrze, syn ukochanego był bardzo podekscytowany na wieść o mojej ciąży i nawet powiedział: “Za parę lat, kiedy dziecko będzie większe, a ja będę starszy, będę się nim opiekował, jeśli mi za to zapłacicie”. Spytał też, kiedy dziecko ma się urodzić. Zdradziłam mu przewidywaną datę porodu, a on słusznie zauważył, że wypada 3 dni po jego urodzinach. Powiedziałam: “Miejmy nadzieję, że nie urodzi się w twoje urodziny!”, a on na to: “Nie, nie chcę z nikim dzielić moich urodzin”, ale powiedział to w lekkim tonie i nie wydawał się zdenerwowany ani zły z tego powodu

Dziś rano syn partnera wrócił do domu, do swojej matki. Po jakichś 20 minutach dostałam wiadomość od tej kobiety. Jej treść brzmiała: “Co to ma być?! Czy wy tak na serio? Zrobiliście to celowo? To wygląda tak, jakbyście zaplanowali datę porodu na dzień urodzin mojego syna”. Ona nie ma pojęcia o naszej relacji ani o tym, jak długo staraliśmy się zajść w ciążę, a jej wiadomość bardzo mnie zdenerwowała. Jakim cudem pomyślała, że “zaplanowałam”, żeby moje dziecko urodziło się tego samego dnia, co jej syn?

Kobieta nie ukrywa, że miała ochotę odpowiedzieć na wiadomość w podobnym tonie

„Ugryzła się jednak w język”, bo wiedziała, że w ten sposób zaostrzy sytuację, a bardzo by tego nie chciała ze względu na jej syna. Co na to wszystko internautki? Jak się okazuje stanęły po stronie kobiety. Uważają, że byłą partnerką ukochanego autorki kierowała zazdrość.

Lepiej, żebyś to przemilczała, tym bardziej, że masz świetną relację ze swoim pasierbem. Po prostu uśmiechaj się i przytakuj

Każdy, komu przynajmniej raz w życiu urodziło się dziecko wie, że nie sposób wybrać daty jego urodzin, chyba że zdecyduje się na cesarkę na życzenie. Wygląda na to, że ona szuka powodu, żeby zrobić ci awanturę

Mogłabyś odpowiedzieć na to na wiele sposobów, ale wszyscy wiemy, że tutaj nie chodzi o datę porodu ani o jej syna, tylko o fakt, że jej eks znowu zostanie ojcem, a ona nie może się pogodzić z tą myślą.

Zignoruj ją, a jeśli wciąż będzie się tak zachowywać, poproś partnera, żeby rozwiązał tę sytuację – czytamy w komentarzach

A Wy co byście doradzili kobiecie? Powinna odpowiadać na tego typu wiadomość?

____________________________

*zdjęcia mają charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować