9 pozornie zwykłych rzeczy, które okazują się mieć przydatne zastosowanie. I życie staje się prostsze!

Widzimy te rzeczy na co dzień, ale często nawet nie wiemy, do czego tak naprawdę służą lub nie zauważamy ich oczywistych funkcji.

Z pewnością nie wszyscy wiedzą, co oznacza strzałka przy wskaźniku paliwa w samochodzie albo do czego są przeznaczone zagłębienia na dnie butelki. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na te i wiele innych, nurtujących pytań!

Producenci samochodów wprowadzili małą strzałkę przy wskaźniku paliwa, aby kierowcy wiedzieli po której stronie znajduje się zbiornik. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie w przypadku osób, które niedawno zakupiły nowy samochód lub gdy pożyczymy auto od znajomego. Warto zaznaczyć, że nie wszystkie samochodu mają taką funkcję.

Dżinsy zostały pierwotnie zaprojektowane jako ubrania robocze dla górników i poszukiwaczy złota. Był jednak pewien problem. Kieszenie ulegały zniszczeniu, gdyż nie mogły utrzymać ciężaru narzędzi, dlatego też zaczęły być obszywane. Trend ten pozostał do dziś.

Dziura na końcu miary ma swoje zastosowanie. Pomaga przymocować taśmę do gwoździa lub śruby, po czym bez większych trudności zmierzymy daną odległość.

Ząbkowane zakończenie pomoże Ci zaznaczyć dane miejsce, jeśli nie masz pod ręką żadnego ołówka.

Otwór służy jako drenaż wody, która może dostać się do wnętrza zamka podczas opadów – w przeciwym razie zamek mógłby zardzewieć.

Spora część baterii ma specjalny wskaźni w kształcie małego kwadrata lub kółka, które zmienia kolor z jasnego na czerwony jeśli poczuje wilgoć.

Począwszy od iPhone 5, smartfony firmy Apple mają ten wskaźnik w gnieździe karty SIM.

Pomagają szybciej pisać! Jeśli położysz swoje palce wskazujące na wybrzuszeniach, twoje dłonie znajdują się w idealnej pozycji wyjściowej.

Źródło: brightside.me | Fotografie: pl.depositphotos.com, armada45.ru