×

Uzbrojeni Białorusini przy granicy z Polską. MON publikuje porażające nagranie

Uzbrojeni Białorusini przy granicy z Polską. W środę wieczorem Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało film, na którym widać białoruskich żołnierzy z karabinami i granatnikami.

„Dziś możliwy szturm”

Minęła kolejna niespokojna noc na granicy polsko-białoruskiej. Liczna grupa migrantów znów próbowała sforsować przejście. Sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie. Wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki uważa, że wieczorem może dojść do szturmu.

W nocy miała miejsce siłowa próba przekroczenia granicy. Około 150-osobowa grupa migrantów chciała sforsować przejście na odcinku podlaskiego oddziału Straży Granicznej

– poinformował Grodecki w programie „Graffiti”.

Wiceszef MSWiA przyznał, że rząd ma sygnały, że w Święto Niepodległości na granicy polsko-białoruskiej może wydarzyć się „coś szczególnego”.

Mamy dzisiaj wyjątkowy dzień, święto państwowe (…) W odbiorze drugiej strony może być taki scenariusz, że skoro my musimy działać niemalże na dwóch frontach – zabezpieczać Marsz Niepodległości i granicę – to znaczy, że gdzieś będziemy słabi

– dodał Grodecki i zaznaczył, że szturm może nastąpić „w godzinach wieczornych”.

<a href=Twitter">

Twitter

Uzbrojeni Białorusini przy granicy z Polską

Białorusini dokładają wszelkich starań, żeby pokazać polskich żołnierzy jako barbarzyńców, którzy katują uchodźców. Ale są nagrania świadczące o tym, że to Białorusini nie mają zahamowań…

Wczoraj Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że białoruskie służby zastraszają migrantów na granicy. Na Twitterze MON zamieszczono dwa krótkie nagrania, na których zarejestrowano akty przemocy, jakich dopuszczają się Białorusini wobec migrantów. Na jednym z nagrań zarejestrowano, jak umundurowana osoba strzela w powietrze z długiej broni tuż za plecami grupy uchodźców. Natomiast na drugim widać, jak białoruski funkcjonariusz kopie migrantów, prawdopodobnie każąc im się przemieszczać dalej wzdłuż linii granicy.

<a href=Twitter">

Twitter

W środę wieczorem Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało film, na którym widać uzbrojonych po zęby białoruskich żołnierzy tuż przy granicy z Polską. Mają karabiny snajperskie i granatniki.

To projekcja siły ze strony Białorusinów

– poinformował resort obrony.

Obecnie na granicy polsko-białoruskiej jest 15 tysięcy żołnierzy Wojska Polskiego (niewykluczone, że wkrótce będzie ich więcej). Ochraniają ją także funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować