×

Uzależnienia a znaki zodiaku. Jaka jest twoja największa słabość?

Hazard, narkotyki, objadanie i rock’n’roll; jaka jest twoja największa słabość? Okazuje się, że nasz horoskop zdradza nasze słabości i odpowiada za to, do jakich uzależnień skłaniamy się najbardziej.

Ponoć za każdym uzależnieniem, kryje się jakiś większy, skrywany głęboko problem. Dlatego walka ze swoją słabością jest jedną z najtrudniejszych, z jakimi przychodzi nam się zmierzyć. Nie zawsze musi chodzić o papierosy, narkotyki, czy alkohol. Ale zawsze ciężko się pozbyć nałogu.

Koziorożec

Koziorożce posiadają naturalną skłonność do zamartwiania. Byle ból głowy czy brzucha, może skutkować przeszukiwaniem internetu, w celu znalezienia sobie choroby. W połączeniu z niebezpiecznymi skłonnościami do pogłębionej analizy i umiejętnością obracania zwyczajnej rzeczy w problem, Koziorożec w tę chorobę faktycznie mogą się wpędzić. Do tego Koziorożec ma tendencję do wybuchania płaczem, a nocą kontynuuje to, co umie robić najlepiej – zamartwianie, okraszone łykaniem leków.

Ryby

Największą słabością Ryb jest to, że nie są samodzielne. Często szukają bliskości, a ze strachu przed samotnością tkwią w związkach, w których nie są szczęśliwe. Swoje poczucie spełnienia definiują przez pryzmat drugiej osoby. Przez to łatwo im się uzależnić od alkoholu, papierosów, czy narkotyków, ale bardzo trudno zerwać z nałogiem.

Wodnik

Wodniki często bywają uzależnione od seksu. Mają tendencję do popadania w skrajności, dlatego – choć na co dzień preferują życie bez zobowiązań – w łóżku są bardzo otwarte i okazują nieposkromiony apetyt.

Baran

Baran często miewa słabość do kawy, bez której nie wyobraża sobie życia. Ale to okazuje się najmniej niebezpieczne uzależnienie osób spod tego znaku zodiaku. Baran lubi mocno zakrapiane imprezy i wydawanie pieniędzy. Przez to często popada w uzależnienie od hazardu.

Byk

Byki są hedonistami. Lubią po prostu to, co sprawia im przyjemność. Uwielbiają jeść i potrafią zamienić posiłek w prawdziwy rytuał. Jeśli Byk trwoni pieniądze, to zazwyczaj na zapełnienie lodówki lub zapewnienie sobie relaksu, takiego jak odprężający masaż.

Rak

Osoby spod tego znaku zodiaku mają dużą, czasem zbyt dużą wrażliwość, a przez to skłonności do stanów depresyjnych. Te z kolei lubią „leczyć” alkoholem i lekami. Gorzej, gdy sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli…

Lew

Lwy bardzo dbają o swój wygląd i swoje ego. Od używek o wiele bardziej kręci je luksus i wystawne życie. Jeśli wydają duże pieniądze, to po to, żeby popracować nad swoją sylwetką i spożytkować rozpierającą energię.

Panna

Panny mają skłonności do współuzależnień. Pilnie się uczą, lubią czuć się najlepsze i najmądrzejsze. Łatwo podkopać ich wiarę w siebie i sprawić, by popadły w kolejne kompleksy, które trzeba będzie ukoić czymś, co sprawia frajdę.

Waga

Wagi są rozrzutne, ale tym, co najczęściej skupia ich wzrok, są… promocje. Przeglądanie ofert butików, godziny w sieci spędzone na łowieniu promocji – tak Wagi potrafią stracić resztkę wypłaty.

Skorpion

Chęć bycia najlepszym łatwo może przerodzić się w problem. Skorpiony są pracoholikami, nigdy nie są z siebie zadowolone, wciąż wymagają więcej i więcej. Aby poprawić swoje wyniki, wspomagają się substancjami stymulującymi.

Strzelec

Strzelec to osoba, która zajada stres. Najchętniej toną czekolady. Szuflady Strzelca zawsze są wypełnione słodyczami i mimo powiększających się wyrzutów sumienia, znikają w ekspresowym tempie. Strzelec nie wie, kiedy przestać.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij