×

Bijatyka kiboli w centrum miasta. Policji nie udało się zatrzymać nikogo

We wtorkowy wieczór w Rzeszowie miała miejsce zbiorowa bijatyka z udziałem kilkudziesięciu kibiców Stali oraz Resovii Rzeszów. Do zdarzenia doszło w pobliżu jednego z centrów handlowych. Całe zajście zostało nagrane i trafiło do sieci.

Ustawka kibiców w Rzeszowie

Na filmiku, który wyciekł do sieci wyraźnie widoczne są dwie ogromne grupy kiboli, liczące łącznie około 50 osób, które walczą między sobą na pięści. Twarze uczestników ustawki są zasłonięte kominiarkami, co uniemożliwia identyfikację.

Bójka miała miejsce na parkingu przed centrum handlowym Millenium Hall w Rzeszowie. Nadkomisarz Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie potwierdził, że materiał wideo jest spójny z realnymi wydarzeniami.

Wczoraj po godzinie 20 w rejonie galerii handlowej Millenium Hall doszło do zbiegowiska i bójki, najprawdopodobniej pomiędzy pseudokibicami klubów Resovia Rzeszów i Stal Rzeszów. Policjanci zostali zawiadomieni około godziny 20.20. W zdarzeniu uczestniczyło około 40-50 pseudokibiców. Całe zajście trwało około 2 do 3 minut.

Nie udało się nikogo zatrzymać. Co więcej, nikt nie złożył zawiadomienia o pobiciu. Nie wpłynęło też żadne zgłoszenie.

W sprawie trwają policyjne czynności zmierzające do wyjaśnienia sprawy.

Zastanawiające jest, że do bójki doszło w centrum miasta. Zwykle kibice wybierają miejsca ustronne, aby zapobiec potencjalnej interwencji policji. Często zdarza się, że kibole z przeciwnych klubów kontaktują się ze sobą telefonicznie i umawiają na indywidualne pojedynki mające miejsce w czasie zbiorowej ustawki. Zwykle na miejsce zapraszani są również niezależni obserwatorzy czy lekarze (sic!).

Przyczyna bójki

Okazuje się, że teren wokół galerii Millenium Hall dotychczas był kontrolowany przez grupę pseudokibiców Stali, jednak niespodziewanie w rejonie zaczął działać jeden z liderów Resovii. Doszło do spotkania przeciwników i wywiązała się szarpanina, ale mężczyzna uciekł.

We wtorek kibole Resovii i Stali spotkali się w większym gronie pod centrum handlowym, aby wyrównać porachunki. Po krótkiej walce chuligani z Resovii musieli się poddać. Chwilę później na miejsce przybyła policja. Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec bijatyk i rzeszowscy kibole już planują kolejne ustawki. Tym razem do spotkania ma dojść na terenie kibców Resovii w trakcie lub po zakończeniu sobotniej gali MMA.

Policji nie jest łatwo zapobiegać tego typu zdarzeniom, ponieważ miejsca spotkań kiboli są nieprzewidywalne. Chuligani polują na siebie i dlatego ciężko jest przewidzieć, gdzie będzie miała miejsce bójka. W czasie walk niejednokrotnie uczestnicy otrzymują poważne rany, ale pomimo ciężkiego stanu zdrowia nie zgłaszają się do szpitala, aby uniknąć śledztwa policji.

Źródła: tvn24.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), YouTube.com, Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij