×

Kazała uśpić zdrowego psa i pochować razem z nią. To była jej ostatnia wola

W Stanach Zjednoczonych doszło do oburzającej sytuacji. Ostatnim życzeniem umierającej właścicielki psa było, by jej pupil został pochowany wraz z nią. Właśnie dlatego, zwierzak został uśpiony.

Emma straciła właścicielkę

W USA rozgorzała dyskusja na temat własności zwierzaków domowych. Emma, była całkowicie zdrowym psem, mieszańcem shih tzu z inną rasą. Na początku marca zwierzak trafił do schroniska w Chesterfield, ponieważ jego właścicielka zmarła.

Zabójczy testament

Okazało się, że właścicielka wyraziła pragnienie, by jej psiaka uśpiono i pochowano wraz z nią. Oczywiście pracownicy schroniska robili co w ich mocy, żeby przeszkodzić w wykonaniu ostatniej woli właścicielki. Niestety wykonawcy jej testamentu nie ulegli ich prośbom.

Amerykańskie media donoszą, że Emmę zabrano ze schroniska 22 marca. Została uśpiona i skremowana. Kierowniczka schroniska, w którym przebywała sunia, podkreśla:

Sugerowaliśmy, że jest to pies, któremu szybko znajdziemy właścicieli. Mimo to wrócili i go zabrali

Pracownicy schroniska przegrali z prawem

Dlaczego ktoś pozwolił na uśpienie zdrowego psa? Niestety tak wyglądają przepisy w stanie Virginia. Zgodnie z prawem, zwierzęta są uznawane za własność prywatną, więc opiekunowie mogą decydować o ich losie. Uśpienie całkowicie zdrowego psa nie jest przestępstwem. Dlatego pracownicy schronisk są w takich sytuacjach kompletnie bezsilni.

W całej sytuacji do złamania prawa mogło dojść, jeżeli właścicielka Emmy została pochowana na publicznym cmentarzu. Przepisy w Virginii zabraniają chowania ludzi na tym samym cmentarzu co zwierzęta. Taka sytuacja jest dopuszczalna jedynie na prywatnych nekropoliach.

Trudno sobie wyobrazić, że właściciel może tak bardzo skrzywdzić ukochanego zwierzaka.

Może Cię zainteresować