in , ,

Kazała uśpić zdrowego psa i pochować razem z nią. To była jej ostatnia wola

W Stanach Zjednoczonych doszło do oburzającej sytuacji. Ostatnim życzeniem umierającej właścicielki psa było, by jej pupil został pochowany wraz z nią. Właśnie dlatego, zwierzak został uśpiony.

Emma straciła właścicielkę

W USA rozgorzała dyskusja na temat własności zwierzaków domowych. Emma, była całkowicie zdrowym psem, mieszańcem shih tzu z inną rasą. Na początku marca zwierzak trafił do schroniska w Chesterfield, ponieważ jego właścicielka zmarła.

Zabójczy testament

Okazało się, że właścicielka wyraziła pragnienie, by jej psiaka uśpiono i pochowano wraz z nią. Oczywiście pracownicy schroniska robili co w ich mocy, żeby przeszkodzić w wykonaniu ostatniej woli właścicielki. Niestety wykonawcy jej testamentu nie ulegli ich prośbom.

Amerykańskie media donoszą, że Emmę zabrano ze schroniska 22 marca. Została uśpiona i skremowana. Kierowniczka schroniska, w którym przebywała sunia, podkreśla:

Sugerowaliśmy, że jest to pies, któremu szybko znajdziemy właścicieli. Mimo to wrócili i go zabrali

Kazała uśpić zdrowego psa i pochować razem z nią. To była jej ostatnia wola
UdostępnijImgru

Pracownicy schroniska przegrali z prawem

Dlaczego ktoś pozwolił na uśpienie zdrowego psa? Niestety tak wyglądają przepisy w stanie Virginia. Zgodnie z prawem, zwierzęta są uznawane za własność prywatną, więc opiekunowie mogą decydować o ich losie. Uśpienie całkowicie zdrowego psa nie jest przestępstwem. Dlatego pracownicy schronisk są w takich sytuacjach kompletnie bezsilni.

W całej sytuacji do złamania prawa mogło dojść, jeżeli właścicielka Emmy została pochowana na publicznym cmentarzu. Przepisy w Virginii zabraniają chowania ludzi na tym samym cmentarzu co zwierzęta. Taka sytuacja jest dopuszczalna jedynie na prywatnych nekropoliach.

Trudno sobie wyobrazić, że właściciel może tak bardzo skrzywdzić ukochanego zwierzaka.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl | Fotografie: Imgur | Miniatura wpisu: Imgru