×

28-latek usmażył matce naleśniki z marihuaną. Kobieta trafiła do szpitala, a on na komisariat

Nie wiadomo, co kierowało 28-latkiem, który przyrządził swojej matce narkotyczną kolację. Chciał zrobić jej psikusa czy może kobieta miała ochotę na nietypowe danie?

Naleśnik z THC

Dwudziestokilkuletni mężczyzna usmażył swojej matce naleśniki z dodatkiem marihuany. Trudno powiedzieć, dlaczego zdecydował się na ten krok. Niestety, jego potrawa wywołała szereg nieszczęśliwych zdarzeń.

Matka 28-latka zatruła się daniem syna, a on sam został zatrzymany przez policję. Sprawa jest obecnie wyjaśniana przez służby.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór, w jednej z miejscowości położonej pod Białymstokiem. Policja otrzymała zgłoszenie około godziny 22:00. Podenerwowany mężczyzna poinformował, że jego „matka źle się czuje po tym, jak zjadła naleśnika z marihuaną”.

Interwencja policji

Gdy policja przybyła na miejsce, okazało się, że stan kobiety jest zły. Potrzebowała specjalistycznej pomocy, dlatego skierowano ją do szpitala. Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu ponad 30 gramów suszu. Narkotyki były schowane między kartkami encyklopedii.

Przeszukano również samochód 28-latka. W pojeździe znajdowały się dwa krzaki konopi indyjskiej. Łączna waga roślin przekraczała 250 gramów. Wstępne badania wykonane narkotesterem potwierdziły, że jest to marihuana.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku:

Policjanci zabezpieczyli również sprzęt służący do uprawy roślin. 28-latek natychmiast trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia usłyszał zarzuty. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Nie wiadomo, czy 28-latek handlował narkotykami, czy hodował je na użytek swój i matki.

Zatrucie marihuaną

Stan opisywany jako zatrucie marihuaną może objawiać się m.in.:
– przyspieszeniem tętna,
– wzrostem ciśnienia krwi,
– przekrwieniem spojówek,
– gorączką,
– wzrostem łaknienia.

W skrajnych przypadkach mogą występować: psychoza, zaburzenia lękowe czy omamy. Zwykle dotyczy to osób, u których wcześniej obserwowano zaburzenia psychiczne lub ze skłonności do nich.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Imgur.com, Freepik.com

Polecane

Może Cię zainteresować