×

Urodziła identyczne trojaczki. W porodzie uczestniczyło aż trzydziestu lekarzy

Urodziła identyczne trojaczki. Dzieci przez 8 miesięcy dzieliły wspólne łożysko. Taka sytuacja zdarza się w położnictwie niezwykle rzadko. Maluchy mają się świetnie i właśnie skończyły 5 miesięcy. Ich rodzice nie mogą narzekać na brak zajęć.

Jednak trzy

26 kwietnia tego roku w Liverpool Women’s Hospital miał miejsce poród, który pracownicy tego szpitala zapamiętają na zawsze. Miesiąc przed planowanym terminem rozwiązania na świat przyszła trójka dzieci 34-letniej Giny Dewdney. Kobieta urodziła Jimmy’ego, Jensena i Jaxsona przez cesarskie cięcie. Cała trójka pojawiła się na świecie w przeciągu minuty i 52 sekund. Przez całą operację oraz tuż po niej na sali obecnych było 30 lekarzy, gdyż każde z dzieci wymagało oddzielnego zespołu neonatologicznego. Najbardziej niezwykłe w narodzinach dzieci Giny było jednak to, że pod względem genetycznym oraz fenotypowym były identyczne.

Radość rodziców nie trwała jednak długo, ponieważ dzieci musiały spędzić aż sześć tygodni na intensywnej terapii. Od ich narodzin minęło już pięć miesięcy. Dzieci bardzo urosły i mają się świetnie. Regularnie muszą jednak pojawiać się w szpitalu na wizytach kontrolnych. Gina i Craig Dewdney udzielili obszernego wywiadu dla „Daily Mail”, w którym opowiedzieli o tym, jak przebiegała niezwykła ciąża. Okazuje się, że od samego początku Gina skarżyła się na rozmaite dolegliwości. Już miesiąc po rozpoczęciu starań o dziecko kobiecie zaczęły dokuczać migreny i bezsenność. Miała wrażenie, że jest w ciąży bliźniaczej i powiedziała o tym mężowi. Podczas pierwszego badania USG, które zostało wykonane w 13. tygodniu ciąży, lekarka potwierdziła, że Dewdney’owie będą mieli bliźnięta. Gina była zaskoczona, że jej przeczucia okazały się trafne.

To był szok, ponieważ jedną kwestią jest mieć przeczucie, a inną usłyszeć, że to rzeczywiście prawda.

Jakby tego było mało po 15-20 minutach badania mąż Giny zapytał czy przypadkiem na monitorze nie są widoczne trzy a nie dwie głowy. Wtedy lekarka zauważyła, że rzeczywiście dzieci jest więcej.

Urodziła identyczne trojaczki

USG w 24. tygodniu ciąży wykazało, że Gina zostanie mamą trójki chłopców. Ze względu na ciążę mnogą, lekarze zaplanowali cesarskie cięcie. Niestety poród musiał odbyć się znacznie wcześniej, ponieważ już w 34. tygodniu ciąży kobiecie odeszły wody. Dzieci na szczęście urodziły się zdrowe. Mama wyjątkowych trojaczków wyjawiła, że choć jej dzieci mają identyczne DNA, to już teraz można zauważyć, że różnią się charakterami.

Ciekawe jest, że choć są identyczne i dzielą to samo DNA, to już mają zupełnie różne charaktery. Uważam, że to fascynujące, ponieważ wszystkie są wychowywane tak samo.

Taki rodzaj ciąży trojaczej zdarza się raz na 200 milionów przypadków.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij