×

Urodziła wcześniaka, ważącego prawie 6 kilogramów! „Wygląda jak małe sumo”

Pewna Australijka była w ciężkim szoku, kiedy zobaczyła swoją nowo narodzoną córeczkę. Okazało się, że urodziła dziecko ważące niemal 6 kg. Co ciekawe waga dziewczynki jest tym bardziej szokująca, biorąc pod uwagę, że maleństwo przyszło na świat przed terminem. Mała Remi jest cięższa o ponad 2 kg, od przeciętnego australijskiego noworodka.

Australijka urodziła dziecko ważące niemal 6 kg

Emma i Daniel Millar to rodzice trójki dzieci. Najmłodszym członkiem ich rodziny jest mała Remi Frances, chociaż w tym przypadku słowo „mała” nie do końca pasuje. To właśnie waga dziewczynki zaszokowała rodziców i lekarzy w australijskim szpitalu.

Kobieta trafiła w poniedziałek 7 października do szpitala Wollongong na południu Sydney. Ciężarna Emma poczuła się gorzej i odeszły jej wody. Lekarze zadecydowali, że konieczne jest cesarskie cięcie. Dziecko Emmy i Daniela przyszło na świat w 38. tygodniu ciąży.

6-kilogramowe dziecko
Imgur

Waga ich córeczki była sporym zaskoczeniem

Rodzice spodziewali się, że dziewczynka będzie większa od przeciętnego niemowlaka. Wszystko przez to, że Emma cierpiała na cukrzycę ciążową. Na ostatnim USG przed porodem w 35 tygodniu ciąży, Millerowie usłyszeli, że ich córeczka wazy już 4 kg, ale kompletnie nie spodziewali się, że urośnie jeszcze bardziej.

Kiedy 27-latka pierwszy raz zobaczyła córeczkę, była w szoku. Usłyszała od pielęgniarki, że Rami waży aż 5,88 kg:

Wygląda zupełnie jak mały zapaśnik sumo

kobieta która urodziła dziecko ważące 6 kg
Imgur

Inni rodzice byli w szoku, słysząc, że Emma urodziła dziecko ważące 6 kg

Personel medyczny szpitala Wollongong stwierdził, że Remi jest najprawdopodobniej najcięższym dzieckiem, jakie przyszło na świat w placówce. Z kolei sama mama przyznaje, że jej córeczka wywołuje spore zainteresowanie:

Kiedy chodziłam z nią po szpitalu, w koło zawsze było sporo ludzi – położne, inni rodzice i odwiedzający. Wszyscy zwracali na nią uwagę i pytali, ile waży, bo jest dużo większa od innych noworodków

6-kilogramowe dziecko
Imgur

Jednak rodzice przyznają, że waga córeczki kompletnie im nie przeszkadza. Tym bardziej że nie jest pierwszym dużym dzieckiem w rodzinie. Ich 4-letni syn ważył po porodzie 3,8 kg, natomiast ich 2-letnia córka 5,5 kg:

Nasze dzieci uwielbiają swoją nową siostrzyczkę. Najważniejsze, że Remi jest zdrowa, prawie zawsze zadowolona i po prostu dobrze się rozwija

kobieta która urodziła dziecko ważące 6 kg
Imgur

Remi jest dużo cięższa od przeciętnego noworodka

Noworodki w Australii ważą średnio 3,3 kg. Około 40 proc. dzieci waży po porodzie więcej niż 3,5 kg. Jedak Remi należy do 1,5 proc. dzieci, które po przyjściu na świat ważą więcej niż 4,5 kg. W takim przypadku cesarskie cięcie byłoby konieczne, nawet gdyby Emma nie trafiła wcześniej na porodówkę.

Może Cię zainteresować

zamknij