×

Urodziła bliźniaki w wieku 60. lat. Okrzyknięto ją „najstarszą matką w Polsce”

Aktorka Barbara Sienkiewicz, znana m.in. z ról w serialach „Ranczo” i „M jak Miłość”, urodziła bliźniaki w wieku 60 lat, wzbudzając ogromną sensację. Jak sobie radzi po 7 latach od tego momentu? Co się dzieje z „najstarszą matką w Polsce”?

Urodziła bliźniaki w wieku 60. lat

Siedem lat temu prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz zwrócił się do Ewy Kopacz, by ta pomogła aktorce, która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Poprosił o przyznanie specjalnej emerytury koleżance po fachu, która kilka miesięcy wcześniej, w wieku 60 lat urodziła bliźnięta. Gdy okazało się, że chodzi o Barbarę Sienkiewicz, o aktorce natychmiast zrobiło się głośno w mediach. Okrzyknięto ją „najstarszą matką w Polsce”. Szybko wyszło na jaw, że sprawa jest bardziej skomplikowana, niż się wszystkim wydawało.

urodziła bliźniaki w wieku 60 lat
Facebook

Aktorka zdecydowała się na samotne macierzyństwo, chociaż miała duże kłopoty finansowe. Grała epizodyczne role w najpopularniejszych polskich serialach. Występowała m.in. w „M jak miłość” i „Ranczo”, ale jej głównym źródłem utrzymania była emerytura, wynosząca 1250 zł. Aktorka walczyła o zasiłek macierzyński, ale w Polsce zasiłek nie łączy się z emeryturą. A zatem jak utrzymać siebie i bliźnięta za 1250 zł miesięcznie?

Sprawy skomplikowały się jeszcze bardziej, gdy okazało się, że mały Piotruś cierpi na wzmożone napięcie mięśniowe i wymaga rehabilitacji. Barbara Sienkiewicz zaczęła regularnie odwiedzać telewizje śniadaniowe i rozmawiać z tabloidami. Chciała nagłośnić swoją sytuację, żeby zdobyć pieniądze.

urodziła bliźniaki w wieku 60 lat
Twitter

Cud czy in vitro?

Wiek i brak środków na wychowywanie bliźniąt to nie jedyne kontrowersje, związane z macierzyństwem Barbary Sienkiewicz. Aktorka utrzymywała, że w ciążę zaszła metodą naturalną i konsekwentnie zaprzeczała doniesieniom, że Ania i Piotruś pojawili się na świecie dzięki metodzie in vitro.

urodziła bliźniaki w wieku 60 lat
Facebook

Jak się okazało, w swoim CV Sienkiewicz odejmowała sobie 10 lat. Olgierd Łukaszewicz uważał, że do podobnego kłamstwa mogła się posunąć, starając się o potomstwo… Aktorka spokojnie wyjaśniała, że wcześniej nie czuła się na siłach psychicznie ani biologicznie do tego, by wychowywać dzieci. Twierdziła, że ciąża była najpiękniejszym okresem w jej życiu. O ojcu dzieci mówić nie chciała.

Ojciec dziecka nie ma ani żadnych praw, ani obowiązków w stosunku do dzieci

– stwierdziła w jednym z wywiadów.

Facebook

Ania i Piotruś mają już 7 lat

Barbara Sienkiewicz usunęła się w cień. Dziś zmieniła taktykę, nie udziela się w mediach i mocno strzeże swojego życia prywatnego. Zainteresowanie tabloidów sprawiło, że na aktorkę spadła fala krytyki. Sienkiewicz martwi się, że jej dzieci będą miały nieprzyjemności ze względu na wiek matki.

Dziś Ania i Piotruś mają 7 lat. Co najważniejsze, dzieci są zdrowe, jednak warunki bytowe aktorki i jej rodziny się nie poprawiły. Barbara Sienkiewicz dzieli opiekę nad bliźniętami z opieką nad ciężko chorą mamą, z którą mieszka.

Fotografie:

Może Cię zainteresować