×

Uważa, że nie może znaleźć pracy, bo jest zbyt piękna. „Nikt nie chce mnie zatrudnić”

Podobno piękni ludzie mają w życiu o wiele łatwiej. Wiele osób jest przekonanych, że wygląd pomaga osiągnąć zamierzone cele i często mają racje. Jednak w przypadku tej dziewczyny jest zupełnie inaczej. 33-latka twierdzi, że uroda przeszkadza jej w znalezieniu pracy.

Piękni wcale nie mają łatwiej

Irina Kova mieszka w Londynie i ma spore problemy ze znalezieniem pracy. Twierdzi, że to wina urody, która przeszkadza jej w zrobieniu kariery. 33-latka skończyła prawo i pracowała już w kilku miejscach, ale od skończenia studiów ma problem ze znalezieniem pracy.

Instagram

Robi co może, żeby nie przyciągać uwagi

Dziewczyna zrezygnowała już z noszenia obcasów i mocnego makijażu. Zaczęła także nosić okulary, żeby odciągnąć uwagę od swojego wyglądu. Jednak te zmiany były niewystarczające. Dlatego rozważa nawet przefarbowanie włosów na ciemniejszy kolor, żeby uniknąć stereotypu nierozgarniętej blondynki.

Instagram

Mężczyźni boją się, że będzie ich rozpraszać

W poprzednich latach zdarzało się nawet, że musiała odejść z pracy, ponieważ ciągle słyszała uwagi na temat wyglądu. Nikt nie chciał rozmawiać z nią na temat pracy.

Instagram

Według Iriny, stwierdzenie, że piękni maja w życiu łatwiej, to totalna bzdura:

Kobiety ci nie ufają, a mężczyźni nie wierzą, że możesz być profesjonalistką. Faceci nigdy nie chcą mnie zatrudnić – rozumiem to, nie chcą rozpraszać się w pracy. Wolą otaczać się mniej atrakcyjnymi kobietami, żeby skupić się na tym, co mają do zrobienia

Kobieta miała już dość problemów z szukaniem pracy, dlatego postanowiła założyć własny biznes. Teraz sprzedaje ciuchy w stylu vintage na swoim Instagramie.

Instagram

Myślicie, że jej wygląd rzeczywiście jest przyczyną, dla której nie może znaleźć pracy?

Może Cię zainteresować

zamknij