×

Tuż po porodzie upuścili noworodka na głowę. Tata przez przypadek nagrał błąd personelu

Bezpieczeństwo nowordków w czasie porodu i tuż po nim to priorytet. Wiele szpitali działa w oparciu o ścisłe protokoły bezpieczeństwa, w tym stały nadzór wideo i wiele innych zabezpieczeń. Mimo to czasami zdarzają się sytuacje, które odbiegają od wszelkich norm…

Niestety ta rodzina doświadczyła tragedii, o której chce powiedzieć głośno

W filmie nakręconym przez męża Derricka dokładnie widać, jak personel medyczny wytrącił z rąk małą Morgan. Chwila nieuwagi, a dziecko mogłoby się znaleźć na podłodze.

YouTube

Jej nowo narodzone dziecko zostało upuszczone na głowę przez personel!

Monique Rodgers z poruszeniem wraca do chwili, gdy tuż po urodzeniu córeczki, personel szpitala upuścił ją na główkę. Malutka Morgan z racji tego, że miała niedowagę, musiała zostać w szpitalu przez 12 dni.

Jak do tego mogło dojść?

Personel w pośpiechu starał się oczyścić dziecko. Jeszcze z nożyczkami przy pępowinie podniesiono Morgan do góry. Ktoś inny chciał spod jej ciałka wydostać niepotrzebne rzeczy. To właśnie wtedy dziecko wypadło im z rąk, uderzając o szpitalną gondolę. Mama dziewczynki twierdzi, że jej córka ma wylew dokomorowy 1. stopnia po lewej stronie mózgu. Nie jest oczywiście pewna czy powstało to w wyniku uderzenia w główkę, czy córeczka urodziła się z taką zmianą. Jest to jednak dla całej rodziny trudna sytuacja.

To po prostu jest traumatyczne przeżycie. Nosisz dziecko dziewięć miesięcy pod sercem, a ktoś Twoje maleństwo po prostu upuszcza… Nie wiemy tak naprawdę czy dojdzie do długotrwałych szkód, ponieważ nikt z nami nawet na ten temat nie rozmawił. Nikt nie zwrócił na to uwagi.

Szpital Dignity Health Chandler Regional Medical Center oświadczył, że traktuje tę sprawę niezwykle poważnie i wyjaśni, jak mogło do tego dojść.

Nie chcemy nawet wiedzieć, jak czuli się rodzice, którzy byli świadkiem czegoś takiego

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij