×

Upał w Polsce nie odpuszcza. Jednak to noc z wtorku na środę będzie najgorsza

Upał w Polsce odczuwalny jest już w większości regionów, ale okazuje się, że to nie wszystko, co nas może spotkać. IMGW orientacyjnie podaje, że od dziś do środy mają mieć miejsce upały połączone z burzami i gradem. Dziś żar będzie lać się z nieba w centralnej i zachodniej Polsce. We wtorek będzie już gorąco w całym kraju. Co z resztą dni?

Upał w Polsce to fakt. Gdzie się go konkretnie spodziewać?

IMGW informuje, że temperatury mogą osiągnąć nawet 33 stopni Celsjusza. W związku z tym wydano ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami dla województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, a dodatkowo dla województwa zachodniopomorskiego IMGW wydał ostrzeżenie dotyczące burz i gradu. Same burze mogą wystąpić w woj. pomorskim, kujawsko-pomorskim, a burze z gradem w wielkopolskim, dolnośląskim i lubuskim.

upał w Polsce

Upały w naszym kraju także nocą?

We wtorek i środę wysoka temperatura będzie także w nocy. Termometry wskażą 20 stopni Celsjusza. W pogodzie, jeśli nocą temperatura nie spada poniżej tej wartości, nazywana jest nocą tropikalną! Przy okazji mamy wiadomość dla wszystkich – upały nie zamierzają na razie nas opuścić.

Podoba Ci się taka aura? Czy wolisz niższe temperatury?

Może Cię zainteresować

zamknij