×

Ukraińskie małżeństwo zdradziło Ukrainę. Para przekazywała ważne dane Rosjanom

Ukraińskie małżeństwo zdradziło Ukrainę. Para miała przekazywać Rosjanom dane, które utrudniały wojskom Wołodymyra Zełenskiego prowadzenie działań defensywnych. Oboje zostali zatrzymani i oskarżeni o zdradę stanu.

Ukraińskie małżeństwo zdradziło Ukrainę

W czasach, gdy każdego dnia giną dziesiątki Ukraińców, którzy walczą o przyszłość swojego narodu, są też tacy, którzy postanowili stanąć po stronie wroga. Decydują się na zdradę stanu najczęściej w celu osiągnięcia własnych korzyści, bez względu na to, jak duży ból i cierpienie mogą zadać w ten sposób innym. Wstrząsające dane na temat osób, które dopuściły się zdrady ukraińskiego narodu, za pośrednictwem agencji Ukrinform przekazała Prokuratura Generalna.

ukraińskie małżeństwo zdradziło Ukrainę

Mieszkanka Pokrowska w Ukrainie i jej mąż są podejrzani o zdradę stanu. Agencja Ukrinform, powołując się na ustalenia Prokuratury Generalnej, donosi, że ukraińskie małżeństwo zgodziło się na współpracę z rosyjską administracją jeszcze w listopadzie 2021 roku. Następnie od grudnia do lutego 2022 roku oboje mieli przekazywać dane dotyczące „infrastruktury cywilnej i rozmieszczenia ukraińskich wojsk”, co finalnie przeszkadza ukraińskim wojskom w prowadzeniu działań defensywnych.

Dane były przekazywane za pośrednictwem komunikatora Telegram, który powstał w Rosji i związany jest z rosyjskim przedsiębiorcą Pawłem Durowem.

Prokuratura uważa, że małżeństwo zdawało sobie sprawę z konsekwencji i szkód, jakie może to spowodować po ukraińskiej stronie. Para miała również wiedzieć, że Rosjanie będą mieli ułatwioną drogę do zwalczenia ukraińskiej defensywy.

Nie wiadomo, jakie konsekwencje czeka z tego tytułu ukraińskie małżeństwo.

ukraińskie małżeństwo zdradziło Ukrainę
Rawpixel

Putin ma tajny plan, o którym mówi ukraiński wywiad. Chodzi o Janukowycza!

Ukraiński wywiad dotarł do tajnego planu Putina. Chodzi o byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, który dopuścił się niegdyś zdrady ukraińskiego narodu.

Za winnego uznał go sąd w Kijowie po tym, jak Janukowycz po protestach na kijowskim Majdanie w 2014 roku uciekł do Rosji, gdzie osiadł na stałe.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), www.rawpixel.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij