×

Ukraiński ambasador ostrzega Polaków. Rosja może zaatakować Polskę

Ukraiński ambasador ostrzega Polaków. Według Andrij Deszczyca wcale nie ma zamiaru zatrzymać się na Ukrainie. Jego zdaniem „istnieją obawy, że Rosja może zaatakować Polskę”. Podobno nasz rząd ma się już na to przygotowywać.

Ukraiński ambasador ostrzega Polaków

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca wystąpił w Kanale 24. W rozmowie z redaktorem ostrzegł Polskę. Rozpoczął od tego, że Kreml rozpoczął już akcję dezinformacyjną uderzającą w nasz kraj. Jakie kłamstwa powiela rosyjska propaganda? Najbardziej niedorzecznym jest to, że polskie władze planują zajęcie zachodniej części Ukrainy.

Andrij Deszczyc ma przerażające przypuszczenia. Uważa, że zaostrzające się przekazy dotyczące Polski mogą wskazywać na to, że nasza ojczyzna również znajduje się na celowniku Rosji. Pojawiają się informacje, że rośnie także ryzyko rosyjskich cyberataków wymierzonych m.in. w rządowe instytucje. Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca powiedział również:

Istnieją obawy, że Rosja może zaatakować Polskę. Polski rząd się do tego przygotowuje

Po tych słowach dyplomata przypomniał o przegłosowanej ustawie o obronie ojczyzny. Przypomnijmy, że właśnie wchodzi ona w życie, a jej celem jest m.in. wzmocnienie polskiej armii poprzez wzrost liczebności wojska, a także modernizację polskiej armii i gwarancję jej finansowania.

Które kraje są najbardziej narażone na atak?

Wielu ekspertów wskazuje, że kolejnymi krajami, które narażone są na atak Rosji są tzw. kraje bałtyckie, czyli Litwa, Łotwa i Estonia. Jednak obecna sytuacja w Ukrainie pokazuje nam, że być może są to jedynie marzenia rosyjskiego dyktatora, a obraz jego siły był jedynie sztucznie wykreowany przez propagandę. W końcu nasi wschodni sąsiedzi już bardzo długo stawiają mu opór.

Źródła: www.polsatnews.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować