×

Ukraińcy zlikwidowali jednostkę specjalną z Syberii. Do sieci trafiło nagranie

Dowództwo Oddziałów Szturmowych Sił Zbrojnych Ukrainy oznajmiło, że Ukraińcy zlikwidowali jednostkę specjalną z Syberii. Do sieci trafiło wstrząsające nagranie z zabitymi żołnierzami.

Ukraińcy zlikwidowali jednostkę specjalną z Syberii

Jednostka oddziałów szturmowych sił zbrojnych Ukrainy zniszczyła grupę rosyjskich sił specjalnych z Syberii w okolicach wsi Jampil w obwodzie donieckim. Informację o zlikwidowaniu tzw. 24. Brygady Specjalnej Sztabu Generalnego Federacji Rosyjskiej potwierdziło już dowództwo, co przekazała z kolei agencja Ukrinform.

Ukraińcy zlikwidowali jednostkę specjalną z Syberii
Facebook

To kolejny znaczący sukces ukraińskiej armii, która na polu bitwy regularnie dokonuje niezwykłych rzeczy.

Ukraińcy zlikwidowali jednostkę specjalną z Syberii
Facebook

Do sieci trafiło wstrząsające nagranie z zabitymi żołnierzami. Jednak materiał jest tak drastyczny, że nie nadaje się do publikacji.

Straty Rosjan

Agencja Ukrinform podaje, że tylko w ciągu ostatniej dobry ukraińska obrona przeciwlotnicza zniszczyła 10 bezzałogowych statków powietrznych Orlan-19, odparto 10 ataków w obwodach donieckim i ługańskim, zniszczono 2 czołgi, 17 systemów artyleryjskich, 38 wozów opancerzonych i 10 pojazdów. W pobliżu Wyspy Węży ukraińskie bayraktary zniszczyły także dwie rosyjskie łodzie typu Raptor.

Według strony ukraińskiej podczas inwazji Rosja straciła łącznie m.in. 23 800 żołnierzy, 1048 czołgów czy 155 helikopterów.

Źródła: www.tvp.info, www.facebook.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij