×

Ukraińcy wysadzili most kolejowy z Rubiżnem. Jest nagranie z akcji zaminowywania

Ukraińcy wysadzili most kolejowy łączący Siewierodonieck z kontrolowanym przez Rosjan Rubiżnem. O zniszczeniu przejazdu władze Kijowa informowały już w niedzielę. Wtedy również światło dzienne ujrzał materiał z momentu eksplozji. Teraz Gwardia Narodowa Ukrainy opublikowała w sieci nagranie z akcji zaminowywania mostu. Zarówno jedno, jak i drugie robi wrażenie.

Ukraińcy wysadzili most kolejowy z Rubiżnem

Dziś mija 85. dzień wojny w Ukrainie. Rosjanie po nieudanej próbie zdobycia Kijowa i innych istotnych celów na mapie Ukrainy, skupili swoje siły we wschodniej części kraju, gdzie toczą się dziś zacięte walki. Ukraińcy każdego dnia stawiają opór i robią wszystko, aby powstrzymać wroga. Przygotowują zasadzki, prowadzą akcje partyzanckie i niszczą połączenia, które pozwoliłyby siłom rosyjskim na przedostanie się do kolejnych miejscowości. Tak było tym razem.

Ukraińcy wysadzili most kolejowy na Borowej, który łączy się z Dońcem na wysokości kontrolowanego przez Rosjan Rubiżnego. W ten sposób chcieli utrudnić Rosjanom kontynuowanie ofensywy w obwodzie ługańskim w kierunku Siewierodoniecka i Lisiczańska.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie miała miejsce eksplozja. Jednak szef MSW Anton Haraszczenko poinformował o tym wydarzeniu w swoich mediach społecznościowych w niedzielę 15 maja. Do postu dołączył nagranie z drona, na którym widać moment eksplozji.

Tak wylatują w powietrze mosty na tyłach okupantów

– komentował Heraszczenko.

Moment wybuchu widoczny na poniższym nagraniu robi wrażenie.

Nagranie z zaminowywania mostu

W środę ukraińska Gwardia Narodowa wrzuciła do sieci nagranie z zaminowywania mostu przez z wojskowych z 4. Brygady Szybkiego Reagowania Gwardii Narodowej, wojskowych ukraińskich sił specjalnych oraz SBU.

W materiale widzimy m.in. sapera, który rozmieszcza miny pod przęsłami przejazdu.

Źródła: tvn24.pl
Fotografie: Youtube (miniatura wpisu), www.youtube.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij