×

Ukradł pieniądze z plebanii podczas trwania komunii. Szybko tego pożałował

39-latek ukradł pieniądze z plebanii podczas trwania komunii. Złodziej trafił już w ręce policji. Co więcej, po sprawdzeniu w systemach informatycznych historii mężczyzny, okazało się, że powinien przebywać w tym czasie w więzieniu.

Ukradł pieniądze z plebanii podczas trwania komunii

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę podczas uroczystości pierwszokomunijnej w Barczewie w powiecie olsztyńskim. 39-letni mężczyzna postanowił wykorzystać nieuwagę duchownych i włamał się do plebanii, skąd ukradł 1,6 tys. złotych.

ukradł pieniądze z plebanii
Pixabay

Sprawa została zgłoszona na policję. W zatrzymaniu złodzieja pomogły nagrania z monitoringów i praca operacyjna policjantów z Barczewa. Po ustaleniu tożsamości mężczyzny, podejrzany 39-letni mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Szczytna. Dodajmy, że udana interwencja policji miała miejsce tuż przed dalszą ucieczką złodzieja.

ukradł pieniądze z plebanii
Pixnio

39-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie

39-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Po dokładnej weryfikacji okazało się, że złodziej był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Jak się okazało, już wcześniej został skazany na 4 miesiące pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych.

Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozpacz z powodu prezentów komunijnych. Chłopiec wpadł w szał.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Imgur/Zdj. ilustracyjne (miniatura wpisu), Pixabay, Pixnio

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij