×

Ujawniono SMS-y rosyjskiego żołnierza, które pisał przed śmiercią. „Mamo, czuję się okropnie”

Ujawniono SMS-y rosyjskiego żołnierza. Gdy ambasador Ukrainy zaczął je czytać na forum ONZ, sala zamarła. Rosjanin pisał te wiadomości kilka chwil przed śmiercią. Ich treść poraża!

Cisza jak makiem zasiał

W poniedziałek 28 lutego w Nowym Jorku odbyła się nadzwyczajna sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Podczas sesji przemawiał ambasador Ukrainy Serhij Kysłyca. Jego słowa zrobiły ogromne wrażenie. Momentami obradujący zachowywali się niczym strofowani przez Kysłycę uczniowie.

Jeśli Ukraina nie przetrwa, to międzynarodowy pokój też nie

– przestrzegł Kysłyca.

Każdy na tej sali i na świecie wie, że Rosja i tylko Rosja rozpoczęła tę inwazję, teraz wspieraną przez Białoruś. Ta wojna nie została sprowokowana. Była wyborem kogoś, kto teraz siedzi w bunkrze. Wiemy, co stało się z osobą, która siedziała w bunkrze w Berlinie w maju 1945 r.

– kontynuował.

Potem Serhij Kysłyca poprosił pozostałych ambasadorów, żeby założyli słuchawki, ponieważ będzie czytał w języku rosyjskim.

Ujawniono SMS-y rosyjskiego żołnierza. Ich treść jest poruszające!

Ukraiński ambasador zaczął odczytywać wiadomości tekstowe ujawnione z telefonu rosyjskiego żołnierza. Mężczyzna wymieniał SMS-y z mamą kilka chwil przed śmiercią. Bał się. Z ich treści wynika, że jego matka nie wiedziała, co się dzieje na Ukrainie. Sądziła, że syn nadal jest na Krymie na ćwiczeniach. Pytała, dlaczego tak długo się nie odzywa, chciała wysłać synowi paczkę.

Mamo, jestem na Ukrainie. Tu jest prawdziwa wojna. Boję się, strzelamy do każdego, strzelamy nawet do cywilów. Do każdego. Mówili nam, że będziemy tu witani, ale oni rzucają się pod nasze pojazdy, nie pozwalają przejechać. Nazywają nas faszystami. Mamo, czuję się okropnie

– odpowiedział rosyjski żołnierz.

Kysłyca podczas swojego wystąpienia kilka razy nawiązywał do II wojny światowej, a Putina porównywał do Hitlera.

Rosyjski ambasador Wasilij Nebenzia próbował obarczyć winą za to, co się dzieje, ukraińskie władze i państwa Zachodu. Stwierdził też, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zawiódł pokładane w nim nadzieje, że doprowadzi do pokoju w Donbasie i przyjął „wojenną postawę”.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij