×

UFO zauważone przez pilota samolotu? Miało „długi cylindryczny kształt”

UFO zauważone przez pilota samolotu? Do sieci wyciekło nagranie z zaistniałej sytuacji, a linia potwierdza, że takie zdarzenie miało miejsce.

UFO zauważone przez pilota samolotu

Jak donosi FoxNews, 21 lutego 2021 roku załoga lotnicza American Airlines napotkała niezidentyfikowany obiekt latający. Lot 2292 znajdował się wtedy na zachód od Clayton w stanie Nowy Meksyk.

Z relacji jednego z pilotów wynikało, że „obiekt” miał podłużony kształt i poruszał się bardzo szybko, a także przypominał nieco testowy pocisk balistyczny. O godz. 13:19 czasu lokalnego nadano komunikat radiowy, który został odebrany m.in. w centrum lotów w Albuquerque.

W transmisji, którą możecie usłyszeć poniżej, pilot poinformował:

Macie tu jakieś cele? Coś właśnie przeleciało bezpośrednio nad nami. Nie cierpię tego mówić, ale wyglądało jak długi cylindryczny obiekt, który przypominał pocisk manewrujący – poruszający się naprawdę szybko tuż nad nami.

FBI nie chce komentować

Powyższe nagranie zostało przechwycone przez radioamatora i fotografa w stacji telewizyjnej ABC7 z Amarillo, Steve’a Douglassa. Nie zarejestrowano jednak odpowiedzi radiowej na to zgłoszenie.

Jak podaje serwis FoxNews, rzecznik American Airlines potwierdził nadanie takiego komunikatu. Natomiast Federalna Administracja Lotnictwa (FAA), wydała krótkie oświadczenie w tej sprawie:

Pilot zgłosił, że zauważył obiekt nad Nowym Meksykiem krótko po południu w niedzielę 21 lutego 2021 roku. Kontrolerzy ruchu lotniczego FAA nie zauważyli żadnego obiektu w okolicy na swoich radarach.

O sprawie zostało poinformowane FBI, co potwierdził rzecznik prasowy Frank Connor. Jednakże agencja na razie nie chce komentować tego zajścia:

Naszą polityką nie jest ani potwierdzanie, ani odrzucanie doniesień. FBI stale współpracuje z naszymi partnerami federalnymi, stanowymi, lokalnymi i plemiennymi w celu wymiany informacji i ochrony opinii publicznej.

W stanie Nowy Meksyk zlokalizowany jest poligon rakietowy White Sands. Jednakże rzecznik placówki Scott Stearns stwierdził, że w tym dniu nie odbywały się żadne testy pocisków rakietowych. Nie wie też, co w takim razie zobaczył pilot lotu 2292, ale na pewno nie była to ich rakieta.

Z braku logicznego wyjaśnienia, można ten przypadek zakwalifikować jako obecnie niewyjaśniony.

Czym jest UFO?

Wbrew pozorom skrót UFO nie stosuje się do nazywania pojazdów kosmitów. Pierwszy raz użyło go amerykańskie wojsko, aby określać niezidentyfikowane obiekty latające. Zwykle chodziło o nieznane modele samolotów bojowych bądź przypadkowe obiekty, których pilot nie rozpoznał (np. balony meterologiczne).

Ostatnio UFO zostało dostrzeżone nad Hawajami. Według relacji licznych świadków, niebieski obiekt przemieszczał się szybko i ostatecznie wpadł do oceanu.

Źródła: www.popularmechanics.com, www.prevention.com, gizmodo.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować