×

Stracił panowanie nad pojazdem i z impetem uderzył w rowerzystkę. Później próbował uciec

Do mrożącego krew w żyłach wypadku doszło w minioną sobotę na drodze z Czerwińska do Zielonej Góry. Wstrząsające zdarzenie zostało uwiecznione na kamerze samochodowej jadącego za rowerzystą pojazdu.

To mogło skończyć się tragicznie! Na nagraniu widzimy, jak kierowca stracił panowanie nad rozpędzonym oplem i z piskiem opon wjeżdża prosto w 33-letnią rowerzystkę. Podczas gdy jej rower dosłownie wyleciał w powietrze, kobieta z impetem upadła na pobocze. 33-latka w skutek wypadku ma złamania żuchwy i połamane obie ręce. 

Kierowca jechał od strony miejscowości Płoty, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Tam uderzył w barierę energochłonną, a następnie po odbiciu się od niej zjechał na przeciwny pas jezdni, gdzie potrącił 33-letnią rowerzystkę. Kobieta jechała prawidłowo – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji.

Próba ucieczki

Kierowcą opla okazał się być 36-letni obywatel Rosji. Mężczyzna chciał uciec z miejsca zdarzenia, jednak uniemożliwili mu to inni kierowcy, którzy przekazali go w ręce policji. Dziś już wiadomo, że Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o aresztowaniu 36-latka na trzy miesiące.

Od 36-laka wyczuwalna była woń alkoholu. Odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości. Policjanci podjęli decyzję o pobraniu krwi do badania nie tylko na obecność alkoholu w organizmie, ale także środków odurzających – dodaje Stanisławska.

Nagranie z wypadku możesz obejrzeć tutaj

Może Cię zainteresować

zamknij