×

Uczniowie niosą trumnę kolegi. Rozdzierające serce sceny na pogrzebie 13-latka

Uczniowie niosą trumnę kolegi. To zdjęcie z pogrzebu 13-letniego Aryana obiegło wczoraj anglojęzyczne media. Trudno przewinąć je dalej i nie zwrócić na nie uwagi. Bezsprzecznie jest to widok łamiący serce.

Kolejna śmierć dziecka

Śmierć dziecka zawsze jest ogromną tragedią. Niezależnie od okoliczności. Trudno pogodzić się z tym, że życie, które właściwie dopiero się rozpoczynało, już się skończyło. Właśnie tak było z Aryanem Ghoniyą. 13-latek dopiero startował, rozwijał skrzydła, a już musiał odejść. Chłopca znaleziono martwego po tym, jak wpadł do rzeki Taff w Whitchurch w Cardiff. Gdy go wyłowiono, ratownicy medyczni robili wszystko, co w ich mocy, aby przywrócić mu funkcje życiowe. Niestety na próżno.

Dzień pogrzebu 13-latka był bardzo deszczowy. Tak jakby i niebo za nim płakało. Mimo to jego przyjaciele licznie zebrali się na Cmentarzu i w Krematorium Thornhill, aby go pożegnać.

Uczniowie niosą trumnę kolegi

W czasie pogrzebu pojawił się srebrny karawan. Bardzo często używa się go w Anglii przy pogrzebach młodych ludzi, zamiast tradycyjnych czarnych. Pojazd zanim przybył na nabożeństwo żałobne, mijał dwie szkoły, do których uczęszczał Aryan. Później grupa przyjaciół chłopca, ubrana w czarno-białe garnitury, niosła trumnę 13-latka. Właśnie wtedy zrobiono im zdjęcie, które obiegło media i poruszyło wielu ludzi.

Uczniowie niosą trumnę kolegi
MediaWales/Metro

W sieci utworzono też stronę, gdzie każdy kto tylko czuł taką potrzebę, mógł pożegnać Aryana. Z niej można dowiedzieć się, że przyjaciele nazywali go „małym profesorem”. Wszystko ze względu na jego akademicką dokładność i skrupulatność. Co więcej, wielu bliskich postanowiło pozostawić tam wzruszające i rozdzierające serce pożegnania.

Jeden z kolegów 13-latka napisał:

Aryanie, zawsze będziemy Cię kochać i nigdy Cię nie zapomnimy. W szkole byłeś w klasie o rok wyżej. Od dawna Cię podziwiałem. Spoczywaj w pokoju Aryanie…

Z kolei w innym wpisie możemy przeczytać:

Aryanie, w tym czasie cały czas myślałem o Tobie i Twojej rodzinie. Z każdej relacji, jaką o Tobie słyszałem, wyraźnie wynika, że byłeś niezwykłym młodym mężczyzną.

Źródła: metro.co.uk, www.bbc.co.uk
Fotografie: MediaWales/metro.co.uk (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij