×

„Emil podbiegł do Kuby i bez słowa zaczął go dźgać nożem”. Wstrząsające relacje świadków

Szkoła Podstawowa nr 195 przy ul. Króla Maciusia w warszawskim Wawrze jest od wczoraj na ustach całej Polski. To właśnie tam 16-letni uczeń został dźgnięty nożem przez młodszego kolegę, 15-letniego Emila. Niestety, obrażenia, jakie odniósł nastoletni Jakub, były na tyle obszerne, że życia nastolatka nie udało się uratować. Teraz światło dzienne ujrzały szczegóły dotyczące tragicznej śmierci młodego chłopaka.

Sceny niczym z horroru miały miejsce na przerwie pomiędzy 3 a 4 lekcją

16-letni Jakub był uczniem trzeciej klasy gimnazjum. Feralnego dnia przerwę pomiędzy 3 a 4 lekcją spędzał jak zwykle ze znajomymi. W tym samym czasie 15-letni Emil z ósmej klasy, którego obejmował indywidualny tok nauczania, miał już swój brutalny plan w głowie.

Emil podbiegł do Kuby stojącego na korytarzu i bez słowa zaczął go dźgać nożem. Widziałem jak Kuba uciekł do sali od fizyki, gdzie dopadł go Emil – opowiada Faktowi jeden z uczniów

Chwilę później jak gdyby nigdy nic Emil poszedł do pielęgniarki, bo widziałem, że sam się zranił podczas ataku na Kubę – dodaje kolejny

Uczeń został dźgnięty nożem

Zamordowany Kuba – Facebook

Kiedy było już po wszystkim, zszokowani nastolatkowie zawiadomili o tragicznym incydencie nauczycieli

Umierającego Jakuba próbował ratować nauczyciel fizyki. Na miejsce błyskawicznie została wezwana również karetka. I choć ratownicy, którzy przybyli chwilę później, robili wszystko, co w ich mocy, wobec obszernych obrażeń byli bezsilni. 16-latek zmarł.

Przyczyna ataku

Sprawę wciąż bada policja i prokuratura. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że przyczyną ataku mógł być dług, jaki Jakub miał wobec Emila za dopalacze i narkotyki. Uczniowie twierdzą, że mogło chodzić nawet o 1,5 tysiąca złotych.

Emil od zawsze siał postrach w szkole. Teraz odpowie za morderstwo kolegi

Kiedy Jakub został zaatakowany, pozostali uczniowie bali się ruszyć mu na ratunek. Doskonale wiedzieli, że z Emilem nie ma żartów, dlatego woleli trzymać się od całego zdarzenia jak najdalej. Ostatecznie niebezpieczny 15-latek został zatrzymany przez policję. Nie stawiał oporu i dobrowolnie poddał się funkcjonariuszom.

Uczeń został dźgnięty nożem

Napastnik Emil – Facebook

Póki co nie wiadomo, jakie konsekwencje czekają młodego nożownika.

Może Cię zainteresować

zamknij