×

Znaleziono ciało poszukiwanego 51-latka. Wcześniej porwał go syn, który uciekł ze szpitala

Uciekł ze szpitala psychiatrycznego i udał się prosto do domu rodzinnego. Tam wywiązała się awantura, po której młody mężczyzna porwał swojego ojca. Niestety poszukiwania zakończyły się tragicznie.

Chłopak uciekł ze szpitala psychiatrycznego

W ubiegłą sobotę 27-letni mężczyzna uciekł ze szpitala i udał się do domu rodzinnego. Tam zaatakował swoją babcię, a kiedy w domu pojawił się 51-letni ojciec napastnika, kobiecie udało się uciec do sąsiadów. Wtedy – jak przekazała Interii rodzina – zawiadomiła policję o zdarzeniu.

W tym czasie młody mężczyzna pobił ojca. Następnie siłą zaciągnął go do samochodu i odjechał w niewiadomym kierunku. Razem ostatni raz widziano ich w okolicach Jędrzejowa.

Zaangażowano duże siły policyjne

Rozpoczęły się poszukiwania obu mężczyzn. Do działań włączyła się nie tylko policja w powiecie staszowskim. Pomagali także funkcjonariusze z buskiego, bo tu rzekomo mężczyźni mieli być widziani oraz funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, psy oraz najnowocześniejszy śmigłowiec na wyposażeniu polskich służb – Black Hawk z Komendy Głównej Policji.

Porywacza zatrzymano, a kilka godzin później odnaleziono ciało jego ojca

Dziś rano, przed godziną 10:00 27-latek został zatrzymany przez policję i umieszczony w areszcie.

Jak mówił nadkomisarz Kamil Tokarski, rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji:

Potwierdzam, że mężczyznę zatrzymano, ale dla dobra sprawy nie udzielamy na razie szczegółowych informacji

Było jednak wiadomo, że poszukiwania 51-letniego mężczyzny trwają nadal. Niestety zakończyły się tragicznie.

W rozmowie z Onetem, nadkom. Tokarski potwierdził informację o znalezieniu zwłok ojca 27-latka:

Ciało mężczyzny zostało odnalezione w zagajniku leśnym w gminie Kije w powiecie pińczowskim. Zostało ono zabezpieczone do sekcji, która da nam odpowiedź na pytanie, co było przyczyną śmierci 51-latka

Zatrzymany określał się na Instagramie jako „zawodnik MMA” i wstawiał liczne wideo o tym, jak ćwiczy do walk. Materiały nagrano najpewniej na terenie szpitala psychiatrycznego. Pomagali mu inni pacjenci, motywując do treningów

Źródła: echodnia.eu, www.o2.pl, echodnia.eu, kielce.onet.pl
Fotografie: Imgur.com (miniatura wpisu), Instagram.com, Gazetapolicja.pl

Polecane

Może Cię zainteresować