×

Uchodźca wykorzystał 14-latkę. Jej zakopane w lesie ciało znaleziono po 2 tygodniach

Był 23 maja 2018 roku, kiedy 14-letnia Susanna z Wiesbaden była widziana po raz ostatni. Zakopane w lesie ciało nastolatki znaleziono dopiero dwa tygodnie później. Wtedy było już jasne, że za brutalnym morderstwem stoi osoba trzecia, co potwierdziła również sekcja zwłok – dziewczynka była zgwałcona i uduszona. Sprawca został zatrzymany i usłyszał już wyrok.

To on wskazał sprawcę i miejsce, w którym zakopane było ciało dziewczynki

Odnalezienie ciała 14-latki prawdopodobnie nie byłoby możliwe, gdyby nie informacja udzielona przez 13-letniego mieszkańca ośrodka dla uchodźców. To również on wskazał policji 20-letniego wtedy Alego B., mieszkańca tego samego ośrodka, jako zabójcę dziewczynki. Skąd wiedział, że to on jest winny jej śmierci? Jak się okazuje, Irakijczyk sam zwierzył mu się z tego, co zrobił.

Ruptly

Zatrzymanie i przesłuchanie 20-latka

Kiedy informacja o tym, że Ali B. mógł dopuścić się okrutnego czynu ujrzała światło dzienne, 20-latek wraz z rodzicami i pięciorgiem rodzeństwa opuścił już Niemcy i wrócił do Iraku. Mimo to mężczyznę udało się zatrzymać po tym, jak strona niemiecka poinformowała o wszystkim władze Iraku. Podczas przesłuchania przez kurdyjski oddział policji, Ali B. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mówił, że znał 14-latkę i opisał, jak doszło do morderstwa.

Jak wynika z zeznań Alego, feralnego dnia wypili sporo alkoholu i zażywali środki odurzające. W pewnym momencie wywiązała się między nimi kłótnia, podczas której Susanna groziła koledze, że zadzwoni na policję. Ta informacja miała rozzłościć Irakijczyka, co przyczyniło się do popełnienia okrutnej zbrodni.

Ruptly

Wyrok

Ali B. został skazany przez niemiecki sąd na dożywocie za zabójstwo i gwałt na 14-letniej Susannie z Wiesbaden. Irakijczyk przyznał się do pierwszego zarzutu. Co do drugiego twierdzi, że ich stosunek był za obopólną zgodą. Dodatkowo miał nie zdawać sobie sprawy z wieku dziewczynki. Proces w sprawie wciąż trwa. Jakby tego było mało, współoskarżonym w sprawie gwałtu jest 14-latek, który odpowiada przed sądem dla nieletnich.

Polecane

Może Cię zainteresować