×

Bartek jest zawstydzony ubiorem ciężarnej żony: „Ona obnaża się przed obcymi!”

Wulgarne ubrania w ciąży budzą wiele emocji. Według opinii niektórych osób ciężarne kobiety powinny odpuścić sobie takie stroje. Tego zdania jest też jeden z mężów. Przyszły tata chciałby oglądać swoją partnerkę w mniej obcisłych stylizacjach. Jednak czy partner ma prawo głosu w tak delikatnej kwestii?

Jak powinny wyglądać ubrania dla kobiet w ciąży?

Dużo mówi się o tym, że ciąża to piękny czas dla kobiety. Ale nie można zapominać, że te 9 miesięcy to także niezwykle trudny okres. Ciąża oznacza nie tylko słabsze samopoczucie i dyskomfort – zmiany gabarytów wymagają także wymiany garderoby. Jednak dobór stroju przez ciężarne budzi czasem ogromne emocje.

Czasy się zmieniają i widać to także w modzie ciążowej. Kiedyś praktycznie jedynym wyborem były dresy, ogromne jeansy z gumką czy sukienki, które wyglądem przypominały raczej namioty. A przede wszystkim mile widziane przez społeczeństwo było względne ukrycie ciążowego brzucha.

Bartka niepokoją wulgarne ubrania, które żona wybiera w ciąży

Teraz wszystko wygląda inaczej. Przyszłe mamy chętniej chwalą się swoimi brzuchami i dobierają stroje, które nie tylko nie ukrywają, ale wręcz eksponują ciążę. Jednak ten trend ma wielu przeciwników. Jednym z nich jest Bartłomiej. Przyszły tata w liście do redakcji „Papilota” narzeka, że jego ciężarna partnerka ubiera się zbyt wyzywająco.

Mężczyzna bardzo ucieszył się, że jego żona jest w ciąży. Wtedy jeszcze nie zastanawiał się nad tym, w co przez te 9 miesięcy będzie się ubierać. Chciał, tylko żeby ukochana czuła się dobrze, a ciąża przebiegła bez komplikacji:

Moda ciążowa to był ostatni temat, jaki mógłby przyjść mi do głowy. Wkrótce się to jednak zmieniło, bo trzeba było wymienić sporą część garderoby. Nie prosiła o radę i nie liczyła się z moim gustem. Kupowała stroje, w których czuła się po prostu dobrze. Miały pomieścić rosnący brzuch, być w jej stylu i za dużo nie zasłaniać

Przyszły tata walczy z wulgarną garderobą ciężarnej żony

Bartłomiej przyznaje, że próbował zachęcać żonę, do kupowania klasycznych ciuchów dla ciężarnych. Jednak partnerka nie chciała nawet słuchać o luźnych jeansach, czy ogrodniczkach. Wszystko miało być możliwie najbardziej przylegające do ciała:

Interesowało wszystko, co przylegające do ciała. Nie było dla niej żadnej świętości. I nadal nie ma, bo z tygodnia na tydzień rośnie w oczach, a jej ciuchy wcale nie. Tak bardzo eksponuje swój brzuch, że przez materiał widoczny jest nawet pępek

Zrozpaczony przyszły tata stwierdza, że wcześniej w ogóle nie zastanawiał się nad takimi kwestiami. Jednak gdy chodzi o jego żonę, nie czuje się komfortowo, kiedy kobiet pokazuje wszystko. Nie chce ubierać jej w luźne „worki”, ale marzy, żeby partnerka miała chociaż trochę umiaru:

W szafie ma aktualnie same obcisłe rzeczy, a nawet takie wynalazki jak top dla ciężarnych, opinające go legginsy czy szorty z gumką. Podobno ciąża dodaje kobiecości, ale mam wrażenie, że ona nigdy nie nosiła się w taki sposób. Obnaża się przed obcymi ludźmi, a powinna chronić świętość, którą jest nowe życie. Kiedy proszę ją, by trochę spuściła z tonu, wtedy słyszę, że mam się nie wtrącać. Albo zabrać od niej brzuch, to wtedy zrozumiem

Ubrania dla kobiet w ciąży powinny być luźne i zwiewne?

Bartłomiej ostatnio zwraca większą uwagę ubrania, które noszą kobiety w ciąży i przyznaje, że część z nich rzeczywiście nosi się jak jego żona. Jednak przyznaje, że on sam jest zwolennikiem zwiewnych sukienek i luźniejszych koszulek, które nie pokazują wszystkiego. Według niego takimi strojami żona ośmiesza siebie i dziecko:

Nie widzę żadnego powodu, by eksponować w ten sposób zachodzące w ciele zmiany. Ciąża to oczywiście nie choroba ani powód do wstydu, ale jednak kwestia bardzo intymna. Kobieta ma prawo się tym szczycić – jednak nie przechwalać i prowokować. Kiedy ma na sobie ubranie, przez które gołym okiem widać ruchy płodu, to znaczy, że coś jest nie tak

Zgadzacie się z opinią Bartka w kwestii ubrań w ciąży, czy waszym zdaniem facet nie ma tu nic do gadania?

_________________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij