×

Wnuk Tuska szalał po pałacu tuż przed spotkaniem z papieżem. Donald pokazał film

Donald Tusk z rodziną wybrał się na audiencje u papieża Franciszka. Jednak całą uwagę skradł wnuk polityka. Donald Tusk wraz z żoną i starszymi członkami rodziny czekali na spotkanie z papieżem, ale malec nie mógł usiedzieć w miejscu. Polityk pokazał nagranie, na którym rozbawiony chłopiec biega po papieskim pałacu.

Donald Tusk wybrał się z rodziną na audiencje u papieża Franciszka

Pewne sytuacje wymagają zachowania specjalnej uwagi. Niewątpliwie jedną z nich jest prywatna audiencja u papieża. Właśnie na takie spotkanie Donald Tusk zabrał ostatnio swoją żonę Małgorzatę, syna Michała z żoną i trzema synami oraz córkę Katarzynę z mężem i malutką córeczką.

Wnuk Tuska szalał po pałacu przed spotkaniem z papieżem

Jednak każdy wiek rządzi się swoimi prawami i trudno wymagać od kilkulatka, żeby zrozumiał zawiłe konwenanse obowiązujące przy takich okazjach. Na nagraniu, którym po spotkaniu podzielił się polityk, możemy zobaczyć jego wnuka szalejącego w papieskim pałacu. Najwyraźniej nie mógł się doczekać spotkania.

Na Papieża wszyscy czekali w pełnym skupieniu?

Takie zachowanie mogło wydawać się dość szokujące i oburzyć wiele osób, ale niemal wszyscy internauci wykazali się ogromnym zrozumieniem. Docenili także podejście do wychowania dzieci:

Jestem pełna podziwu naturalności zachowania, tak dziecka, jak i dorosłych. Bez zadęcia, tak po prostu po ludzku, bez zbędnego strofowania i reakcji na normalne zachowanie dziecka w tym wieku

Hahahaha mam tak sami huragan w domu?

Bardzo fajnie. Dzieciak wyluzowany, ale nie rozpuszczony czy niegrzeczny. Jak już była oficjalna audiencja i papież dotarł, to widać było, że wszystkie dzieci zachowywały się, jak należy. Były bardzo grzeczne, wyciszone, ale bez spinki. Gratuluje takiej rodziny!

tusk z rodziną u papieża franciszka

Instagram

Papież Franciszek i Donald Tusk wymienili się prezentami

Na szczęście zachowanie malucha najwyraźniej nie przeszkadzało też kościelnym dostojnikom. Całe spotkanie w bibliotece Pałacu Apostolskiego nie trwało długo, ale na zdjęciach widać, że Donald Tusk z rodziną spędził u papieża czas w bardzo miłej atmosferze.

Przy okazji kolejnego już spotkania z papieżem, Donald Tusk przedstawił mu swoją najmłodszą wnuczkę. Chodzi oczywiście o ośmiomiesięczną córkę Kasi Tusk.

Podczas audiencji polityk wręczył papieżowi Franciszkowi ciekawy prezent. Donald Tusk podarował zwierzchnikowi Kościoła katolickiego sadzonkę dębu, tłumacząc, że w Polsce jest symbolem siły. Papież wręczył Tuskowi płaskorzeźbę wykonaną z brązu. Pamiątka przedstawia symbol pokoju, czyli gołębicę. Polityk otrzymał też orędzie na Dzień Pokoju i encykliki.

Co myślicie o zachowaniu wnuka Donalda Tuska w papieskim pałacu?

Polecane

Może Cię zainteresować