×

Turyści męczyli jelenia w drodze do Morskiego Oka. Internauci są zbulwersowani!

W sieci pojawiło się szokujące nagranie z drogi do Morskiego Oka. Widać na nim, jak turyści męczyli jelenia, który odważył się podejść do ścieżki. Próbowali go dotykać a potem przeganiać butem! Zwierzę na filmiku wygląda na zestresowane i zdezorientowane. Internauci nie wytrzymali.

Turyści męczyli jelenia

Widok dzikiego zwierzęcia na szlaku turystycznym jest wielką radością dla obserwatora. O ile zarówno człowiek, jak i mieszkaniec lasu zachowują od siebie odpowiednią i bezpieczną odległość. Niestety turystom zdarza się zapominać o bezwzględnym zakazie zbliżania się do dzikiej fauny i flory…

Do sieci trafiło nagranie, gdzie jeleń jest otoczony przez podróżników na trasie do Morskiego Oka. Zwierzę nie ma możliwości ucieczki, a ludzie na siłę próbują je pogłaskać. Mało tego! Jeden z mężczyzn próbował przeganiać jelonka zdjętym z nogi butem.

Całe zdarzenie możemy obejrzeć poniżej.

Internauci nie pozostawiają suchej nitki na osobach na nagraniu. Jednakże znajdują się także tacy, którzy próbują bronić zachowania turystów, tłumacząc, że „przecież zwierzęciu nie dzieje się krzywda”. Owszem nie dzieje się fizyczna krzywda, jednakże jeleń jest widocznie podenerwowany. Do tego nietykalność cielesna zwierząt jest chroniona prawem i nikt nie może naruszać jej bezpodstawnie.

Pod nagraniem możemy znaleźć takie komentarze:

trochę jak spotkanie jelenia z szympansem, tylko że szympans ma więcej rozumu i szacunku do otoczenia

Całe Morskie to wylęgarnia Januszy, mafii konnej i pokazu piękności.

Takie zachowania ludzi powinny być bezwzględnie karane i to surowo. Banda bezmyślnych durni.

Też mieliśmy to piękne zwierzę przed sobą, ale poza zrobieniem zdjęcia staraliśmy się unikać kontaktu, dzikie zwierzę musi pozostać dzikie, a osoby na filmie mają nikłe pojęcie o świecie.

Ochrona zwierząt

W Polsce prawo chroni dzikie zwierzęta i zakazuje ich zamęczania w jakikolwiek sposób. Wybryk turystów może poskutkować nałożeniem mandatów w wysokości od 50 do nawet 500 złotych. Nagranie pokazuje, że zwierzę jest przyzwyczajone do obecności ludzi, co nie znaczy, że chce być dotykane.

Prawdopodobnie mieszkaniec lasu wyszedł z niego, aby znaleźć pożywienie. Najpewniej zwierzę było dokarmiane przez turystów, stąd jego zainteresowanie ludźmi i nadzieja, że otrzyma jedzenie. Znalazło się jednak w sytuacji, gdzie nie ma możliwości powrotu do środowiska naturalnego, bo turyści zagrodzili mu drogę.

To nie pierwszy taki przypadek. Trzy lata temu na szlaku do morskiego oka, jeleń wszedł między turystów.

Źródła: aju.pl, 24tp.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij