×

Wideo, jakoby Polacy pobili Turków w obronie rodaczki to fake. Oto prawda, która się za nim kryje

Wczoraj internet obiegło nagranie, na którym widać rzekomo bójkę Polaków z Turkami. Zdarzenie, do którego miało dojść w Krakowie, było podobno wynikiem tego, że Turcy molestowali wcześniej dziewczynę. Okazuje się, że prawda jest zupełnie inna.

Turcy molestowali dziewczynę w Krakowie?

Wszystko zaczęło się od wpisu na Twitterze. Profil „OnlineMagazine” udostępnił nagranie, na którym widać bijących się mężczyzn. Według profilu, na nagraniu pochodzącym z Krakowa widać Polaków, którzy pobili Turków, po tym jak ci wcześniej molestowali dziewczynę.

Tweet szybko obiegł Internet, nawet my wspomnieliśmy o nim we wczorajszym artykule. Nie do końca było wiadomo, skąd autor wpisu miał informacje o całym zajściu. Dlatego zaznaczaliśmy, że zdarzenie nie zostało jeszcze potwierdzone przez policję.

Nagranie pochodzi z Rumunii

Dzisiaj dostaliśmy informację, że cała sytuacja nie dotyczyła ani Polaków, ani Turków. Okazało się, ze nagranie pochodzi sprzed roku i dotyczy wydarzeń, które miały miejsce w zachodniej Rumunii. Do bójki doszło w czasie imprezy, której uczestnicy mocno przesadzili z alkoholem.

Romaniatv

Zaczęło się od kłótni dwóch mężczyzn, później do „wymiany zdań” dołączyło się więcej imprezowiczów. Ostatecznie kilku z nich zakończyło zabawę w szpitalu, a policja aresztowała 9 mężczyzn w wieku 26-36 lat.

Polecane

Może Cię zainteresować