×

Silne trzęsienie ziemi w Albani. Nagranie z akcji ratunkowej mrozi krew w żyłach

Władze Albanii poinformowały, że dziś nad ranem kraj nawiedziło silne trzęsienie ziemi. Jego magnitudę określono na 6,4 w skali Richtera. Tak intensywnych ruchów sejsmicznych nie było tam od lat.

Trzęsienie ziemi Albania
Twitter

Trzęsienie ziemi: Albania w żałobie

Trzęsienie było odczuwalne głównie na wybrzeżu Albanii. Szacuje się, że epicentrum trzęsienia zlokalizowane było około 30 kilometrów na północny zachód od Tirany. Miejscowe media relacjonują, że w budynkach mieszkalnych pękały ściany, a ludzie uciekali z obszarów zabudowanych na otwartą przestrzeń.

Ministerstwo Obrony przekazało informację, że na skutek paniki w miejscowości Kurbin mężczyzna wyskoczył przez okno i się zabił. Obecnie w wielu miejscach prowadzone są akcje ratownicze oraz przeszukiwanie gruzów. W wyniku trzęsienia zginęło co najmniej sześć osób, a trzysta zostało rannych – to najnowszy bilans po katastrofie. 

Trzęsienie ziemi Albania
Twitter

Miasta pod gruzami

Największe zniszczenia odnotowano w miejscowościach Thumane i Durres.

Prezydent Albanii Ilir Meta powiedział, że:

sytuacja w Thumane, blisko epicentrum, jest bardzo dramatyczna

To już kolejne trzęsienie ziemi, które nawiedziło kraj w tym roku. Poprzednie, zarejestrowane we wrześniu uznano za najsilniejsze od trzydziestu lat. Jego siła wynosiła wówczas 5,8.

Źródła: www.tvp.info, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij